Groupe ADP-ის წევრმა TAV Airports-მა სახელმწიფო კომპანია საქართველოს აეროპორტების გაერთიანებასთან (UAG) შეთანხმება გააფორმა, რომელშიც აღნიშნულია, რომ თბილისის აეროპორტის განვითარების მომდევნო ეტაპის განხორციელებისთვის კომპანია 150 მილიონი აშშ დოლარის ოდენობის ინვესტიციას განახორციელებს. შეთანხმება მოიცავს კონცესიის ვადის გაგრძელებას 2031 წლის ბოლომდე და ყოვლისმომცველ პროექტს.
ასე გამოიყურება თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი მისი მმართველი კომპანის გეგმით და ინვესტიციების შემდეგ, რომელიც როგორც მოგახსენთ 150 მლნ დოლარს შეადგენს. იმასაც შეგახსენებთ რომ თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი იურიდიულად სახელმწიფო კომპანიის - "საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების" საკუთრებაშია, ხოლო "ტავ ურბან ჯორჯია" საკონცესიო შეთანხმების შესაბამისად აეროპორტის ოპერატორია. 2024 წელს "ტავ ურბან ჯორჯიას", ანუ თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის შემოსავალი 341.4 მილიონი ლარი, მოგება კი 184.2 მილიონი ლარი იყო. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი სალიცენზიო ხელშეკრულების შესაბამისად, საერთაშორისო რეისზე თითოეულ მგზავრზე გამგზავრების მომსახურებიდან $25-ის შემოსავალს იღებს.