გასული კვირის განმავლობაში საქმიანი დილა და BMG-ის გუნდი აქტიურად აშუქებდა უძრავი ქონების საერთაშორისო ფორუმს, რომელსაც თბილისმა უმასპინძლა. ეს იყო პლატფორმა, სადაც გაერთიანდნენ დეველოპერები, ინვესტორები, საფინანსო სექტორის წარმომადგენლები და საჯარო უწყებები. განიხილეს სექტორის ტენდენციები, კაპიტალის მოზიდვის შესაძლებლობები და საქართველოს, როგორც საინვესტიციო მიმართულების, პოზიციონირება რეგიონში. ფორუმმა განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა საერთაშორისო პარტნიორობებზე და იმაზე, თუ როგორ შეიძლება გაძლიერდეს ქვეყნის როლი გლობალურ უძრავი ქონების ბაზარზე. დღეს ამ თემას კიდევ ერთხელ ვუბრუნდებით და უკვე შედეგებზე ვისაუბრებთ. საქმიანი დილის სტუმარია არქის გენერალური დირექტორი, შიო ხეცურიანი.
ის გვეტყვის, რა შედეგებით დასრულდა ფორუმი, რა ტიპის ინტერესები გამოიკვეთა და რა მოლოდინებია კოლაბორაციების ფარგლებში. შეგახსენებთ, რომ ფორუმი გაიმართა არქის, Next Group-ის, Biograph Living-ის, Invest in Georgia-სა და საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას თანაორგანიზებით და საქართველოს მთავრობის მხარდაჭერით. მოვისმინოთ, რამდენად იქცა ეს ინიციატივა საინტერესო პრეცედენტად და რა შეიძლება იყოს მისი გრძელვადიანი გავლენა როგორც დეველოპერულ სექტორზე, ისე მთლიანად საინვესტიციო გარემოზე.