34 ნახვა იანვარი 14, 2026
#საქმიანიდილა - 14 იანვარი - პროლოგი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რეზო გიგინეიშვილმა “ლირიკას” საუნდტრეკზე კლიპი გადაიღო - მხარდამჭერი “კოკა კოლა ბოთლერს ჯორჯია”
რეჟისორმა რეზო გიგინეიშვილმა მის ახალ ფილმ „ლირიკას“ საუნდტრეკზე კლიპი გადაიღო. სიმღერის ავტორი „თამადა” - მუსიკოსი ლაშა ჩხაპელიაა. სიმღერას ნაციონალური ბალეტის სუხიშვილების სამხატვრო ხელმძღვანელი ილიკო სუხიშვილი ასრულებს. კლიპში, ფილმი “ლირიკას” მთავარი მოქმედი გმირი - მსახიობი მიშა მესხი და საქართველოს ეროვნული ბალეტის „სუხიშვილების“ სოლისტები მონაწილეობენ. ფილმის „ლირიკას“ საუნდტრეკზე კლიპი კომპანია “კოკა-კოლა ბოთლერს ჯორჯიას” მხარდამჭერით არის გადაღებული. პროექტში “კოკა-კოლა” კულტურისა და თანამედროვე ქართული კინოს ხელშეწყობის იდეით ჩაერთო, რაც ხაზს უსვამს მსოფლიო ბრენდის მრავალწლიან კავშირს ხელოვნებასა და მუსიკასთან. პროექტის პარტნიორი არის ასევე ჩვენი მეზობლები რუსთაველის გამზირიდან Boygar’s (ბოიგარსი). მაღაზიის ინტერიერმა და თანამედროვე ესთეტიკამ, კლიპის კადრებს განსაკუთრებული ვიზუალური ხასიათი შესძინა. კლიპის პრემიერა რამდენიმე დღეში გაიმართება. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
15:47
როგორ ვითარდება “ამბასადორი აილენდ ბათუმის” პროექტი და მშენებლობა?
20 ნახვა იანვარი 13, 2026
გასული წლის ერთ-ერთ უმთავრეს მოვლენად საქართველოს ეკონომიკისთვის, და კონკრეტულად მისი დეველოპერული და სამშენებლო მიმართულების განვითარებისთვის რთულია არ დაეთანხმო, რომ ერთ-ერთი მთავარი კონტრიბუტორი პროექტი ამბასადორი აილენდ ბათუმის დაწყება და განვითარებაა. შეგახსენებთ, რომ საეტაპო პროექტი საქართველოს ეკონომიკის ისტორიისთვის, შენდება ღია ზღვის სივრცეში, სადაც მოცულია 84 ჰექტარი ტერიტორია, რომლის დაახლოებით ნახევარი რეკრეაციული ზონა იქნება. გოჩა კამკია - „ამბასადორი აილენდი“,დირექტორი გიორგი ისაკაძე -#BMG, გენერალური პროდიუსერი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
"ამბასადორი კაჭრეთი"-ს მულტიფუნქციური კომპლექსი/აპარტამენტები საინვესტიციო შეთავაზებით
ამბასადორი ჯგუფის კიდევ ერთი პროექტი, ამბასადორი კაჭრეთის მულტიფუნქციური კომპლექსის მშენებლობა მოვინახულეთ, რომელიც ჩვენს რეგიონში ყველაზე პრესტიჟული სასტუმროს, დახვეწილი სასტუმროს ოთახებს, სამეფო კლასის სპას და აუზს, კაზინოს, რესტორნებს აერთიანებს. ეს ყველაფერი მდებარეობს კაჭრეთის გოლფ რეზორტის ტერიტორიაზე, თბილისიდან დაახლოებით 1 საათის გზაზე, თბილისის აეროპორტიდან, ახალი ავტობანის საშუალებით კი კაჭრეთის კომპლექსში 40 წთ ში მოხვდებით. გიორგი ისაკაძე არკვევდა კომპლექსის მესვეურებთან მშენებლობის მიმდინარეობის ამბებსაც და იმ ბიზნეს მოდელზეც შეძლო გაერკვია, რომელსაც კომპლექსის დეველოპერები აპარტამენტების მომავალ მფლობელებს სთავაზობენ. ცია ლომაძე - “ამბასადორი კაჭრეთის” აპარტამენტების გაყიდვების ხელმძღვანელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
30 ნახვა იანვარი 13, 2026
Galt & Taggart-ის შეფასებით, 2025 წელს ტურიზმიდან მიღებული შემოსავლები 4.6 მლრდ აშშ დოლარს გაუტოლდა, რაც წლიურად 4.9%-ით გაზრდილი მაჩვენებელია. საინვესტიციო ბანკის ბაზრის ყოველკვირეული განახლების მიხედვით, 2025 წლის დეკემბერში ტურიზმიდან მიღებული შემოსავლები წლიურად 5.3%-ით გაიზარდა და 280 მლნ აშშ დოლარი შეადგინა. საინვესტიციო ბანკში საქართველოს ტურიზმის სექტორზე ირანში არსებული ვითარების გავლენასაც აფასებენ. რადგან საქართველოს ირანთან ეკონომიკური დამოკიდებულება ძირითადად ტურიზმით შემოიფარგლება, სადაც ირანიდან მიღებული ტურისტული შემოსავლები 2025 წლის იანვარ-სექტემბერში მთლიანი შემოსავლების 2.7% შეადგენდა. 2026 წლის 1 იანვრიდან საქართველოში შემოსული უცხო ქვეყნის მოქალაქეებისთვის დაზღვევა სავალდებულოა. ახალი რეგულაციის მიხედვით, საქართველოში შემოსვლისას ტურისტს უნდა ჰქონდეს ჯანმრთელობისა და უბედური შემთხვევის დაზღვევა. შემომავალი ვიზიტორების სავალდებულო დაზღვევის შემოტანა ტურიზმის შესახებ კანონითაა გაწერილი, დაზღვევის სქემა და პირობები კი, მთავრობის დადგენილებამ უნდა განსაზღვროს. როგორ ხვდება რეგულაციას ტურისტული ბიზნესი? სტუმრები: სალომე ბერაია - “პეგას ტურისტიკ ჯორჯიას” გენერალური დირექტორი; ანა კირკიტაძე - "ვინგლეთის" დამფუძნებელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
„გადააგორე ზამთარი“ - რას გულისხმობს გზავნილი?
28 ნახვა იანვარი 13, 2026
ავტომობილის სეზონური მომზადება საგზაო მოძრაობის კულტურის ნაწილია, რომლის ამაღლებაზეც თავისი წილი პასუხისმგებლობა თეგეტა მოტორსმა წლების წინ აიღო. ყოველი სეზონის დასაწყისში კომპანია მთავარ სათქმელს სხვადასხვაგვარად გადმოსცემს. ამჯერად თეგეტა მოტორსმა მარკეტინგულ კომუნიკაციაში ახალი, თანამედროვე ენა გამოიყენა და ზამთრის გადაგორება მომხმარებელს განსხვავებული ფორმით შესთავაზა. გადააგორე ზამთარი - კამპანია, რომელიც ხელოვნური ინტელექტის საშუალებით შექმნილი ვიზუალებით დაიწყო, შთამბეჭდავი ვიდეორგოლით გრძელდება, რომელიც ასევე სრულად ხელოვნური ინტელექტის გამოყენებით მომზადდა. კონცეფციაზე კომპანიამ სააგენტო CONTACT-თან ერთად იმუშავა. სტუმარი: ელენე კოხრეიძე - „თეგეტა ჰოლდინგის“ მარკეტინგის მთავარი ოფიცერი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რომელი ქვეყნების ეკონომიკები გაიზრდება / შემცირდება 2026 წელს?
24 ნახვა იანვარი 13, 2026
2025 წლის ეკონომიკური შოკებისა და გეოპოლიტიკური გამოწვევების შემდეგ, 2026 წელს მსოფლიო ეკონომიკური ძალთა ბალანსი კვლავ იცვლება — გლობალური მშპ 123.6 ტრილიონ დოლარამდე იზრდება, თუმცა ეკონომიკური გავლენა ისევ განვითარებულ ქვეყნებსა და დიდ განვითარებად ეკონომიკებშია კონცენტრირებული; ლიდერობას ინარჩუნებს აშშ, მას მოსდევს ჩინეთი და გერმანია, პარალელურად კი ინდოეთი სწრაფი ზრდით მეოთხე პოზიციაზე ინაცვლებს, მაშინ როცა მცირე, მაგრამ დინამიკური ეკონომიკები გლობალურ მიწოდების ჯაჭვებში აქტიურად ერთვებიან — ამ პროცესში საკუთარი ადგილი და პოზიტიური მოლოდინები აქვს საქართველოსაც, სადაც ეკონომიკური ზრდის ტემპი რეგიონულ კონტექსტში კვლავ მაღალი რჩება. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia