საქმიან დილას მერაბ ვასაძე, შპს ვასაძის პურის დამფუძნებელი და გენერალური დირექტორი სტუმრობს. კომპანია აერთიანებს ცნობილ ბრენდ სანდომს და წარმოადგენს ქართულ საკონდიტრო და პურ-ფუნთუშეულის წარმოების ერთ-ერთ გამორჩეულ მოთამაშეს ბაზარზე. ბოლო წლების განმავლობაში კომპანიამ განახორციელა მასშტაბური ინვესტიციები, მათ შორის შეიძინა თანამედროვე ევროპული დანადგარები, განავითარა ვაფლისა და კრეკერის საწარმოო ხაზები და შექმნა პროდუქცია, რომელიც ხარისხითა და ფასით კონკურენციას უწევს იმპორტირებულ ანალოგებს.
თუმცა, მიუხედავად განვითარებისა და ინვესტიციებისა, ქართულ მწარმოებლებს სერიოზული გამოწვევები აქვთ ქსელურ მარკეტებთან თანამშრომლობის პროცესში. მაღალი ქეშბექი, შესვლის გადასახადი, დამატებითი აქტივობის ხარჯები, ფრანჩაიზის პირობები და ექსკლუზიური შეთანხმებები, რომლებიც ადგილობრივ კომპანიებს რეალიზაციის შესაძლებლობებს უზღუდავს.