ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობა გახსნილია - აცხადებს 5 წლის თავზე საქართველოს გენერალური პროკურატურა. დასახელებულია კონკრეტული პირები, ვისი ჩართულობაც ამ მკვლელობაში საზოგადოებისთვის იყო ცნობილი, თუმცა - მტკიცებით ფორმაში ამაზე ვერავინ საუბრობდა, რადგან არ არსებობდა მთავარი მბრალმდებლის ანუ გენერალური პროკურატურის საბოლოო პოზიცია. ეს ყველაფერი მას შემდეგ გახდა ცხადი, ანუ გენერალური პროკურატურის პოზიცია, როცა 5 წლის თავზე, დახვრეტილი ნიკო კვარაცხელიას დედამ იზა ომაძემ კიდევ ერთხელ შეახსენა სამართალდამცავებს გაუხსნელი დანაშაული და მკვლელობის დამკვეთების გამოაშკარავება, რაც ნიკოს ოჯახის ინფორმაციით, სრულად არის ასახული როგორც მოწმეების ასევე სხვა მტკიცებულებებით წარმოდგენილი მკვლელობის საქმეში.
გენერალური პროკურატურის პოზიციას დანაშაული მოტივზე არ იზიარებს ნიკო კვარაცხელიას დედა.
გენერალური პროკურატურის პოზიცია ასევე მიუღებელი კიდევ ერთი ბრალდებული ოჯახისთვის, ყოფილი პრემიერ მინისტრის ქვრივი და ბრალდებული ბესარიონ ჟვანიას დედა აცხადებს რომ გამორიცხავს მკვლელობას დაგეგმვა სცოდნოდა არათუ მონაწილეობა მიეღო მის ვაჟს. შეგახსენებთ რომ პროკურატურის თქმით ბესარიონ (ბუსა) ჟვანიაზე კანონით დადგენილი წესით გამოცხადდება.
5 წლიანი კრიმინალური საგას გამოძიების ერთი ეტაპი სრულდება. კვარაცხელიების ოჯახი გამორიცხავს ოფიციალურად დასახელებულ მოტივს და მომავლის ბიჭის მკვლელობის განსხვავებული მოტივის წარმოდგენისთვის მტკიცებულებების შეგროვებას იწყებს, მანამდე ვნახოთ სახელმწიფოს პოზიცია - და მათი გამოძიების შედეგები რომლის მიხედვითაც ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობა გახსნილად გამოცხადდა.