საქმიანი დილას ეთერში Hospitality Investment Forum-ის აღმასრულებელ დირექტორს ელენე ოთარაშვილს ვმასპინძლობთ. ელენეს კარგად იცნობს საქმიანი საზოგადოება და სტუმარმასპინძლობის ინდუსტრია. ელენე ოთარაშვილი უკვე მრავალი წელია აქტიურად არის ჩართული საქართველოში სტუმარმასპინძლობისა და საინვესტიციო ეკოსისტემის განვითარებაში. იგი ხელმძღვანელობს ქვეყნის წამყვან სასტუმრო პროექტებს, წარმატებით თანამშრომლობს საერთაშორისო ბრენდებთან და გამოირჩევა მასშტაბური, საერთაშორისო სტანდარტებზე დაფუძნებული პროექტების მართვის გამოცდილებით.
მისი ხელმძღვანელობით საქართველოში პირველად ტარდება Hospitality Investment Forum, საერთაშორისო საინვესტიციო პლატფორმა, რომელიც აერთიანებს გლობალურ სასტუმრო ბრენდებს, ინვესტორებს, დეველოპერებსა და ტურიზმის ინდუსტრიის წამყვან ექსპერტებს. ფორუმი იმართება 8 ქვეყანაში: საქართველო, სომხეთი, ყაზახეთი, უზბეკეთი, კვიპროსი, ალბანეთი, უკრაინა და პოლონეთი. იგი ყოველ ჯერზე აერთიანებს 1000-ზე მეტ მონაწილეს და სთავაზობს მათ პირდაპირი კომუნიკაციის შესაძლებლობას საერთაშორისო საინვესტიციო ფონდებთან, წამყვან გლობალურ ბრენდებთან, კერძო ინვესტორებთან და გადაწყვეტილების მიმღებ სხვა პირებთან.