რატომ აღარ ყიდულობენ რიგითი მოქალაქეები ბიტკოინს? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#მხოლოდქართული: ფეხსაცმლის ბრენდი “ხუხუა”
72 ნახვა მაისი 25, 2025
"ფეხსაცმელი, რომელიც შეუმჩნეველი არ დარჩება" - ეს არის ბრენდი “ხუხუას” მთავარი სლოგანი, კომპანიის რომელიც სულ ერთი წელია რაც საქართველოს ბაზრისთვის, როგორც ამბობენ, ხარისხიან, ფერად, განსხვავებულ ფეხსაცმელს ქმნის. "ხუხუას" დამფუძნებელი პროფესიით მხატვარია და თითოეულ დიზაინს თავისი ხედვით ქმნის. მასვე ეკუთვნის ბრენდის იდეა, რომელიც საქართველოს კუთხეების, განსაკუთრებით კი აფხაზეთის სილამაზით არის შთაგონებული. ერთი წლის თავზე ქართულმა ბრენდმა უკვე საერთაშორისო ბაზრებისკენაც აიღო გეზი და უახლოეს პერიოდში ექსპორტი ყაზახეთიდან დაიწყება, დუბაისკენაც გადაინაცვლებს და შემდეგი გეგმაში ევროპაა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
“აღმოსავლეთ ექსპრესი”-ს ლეგენდა - დასაწყისი და დასასრული;
42 ნახვა მაისი 25, 2025
48 წლის წინ, ზუსტად დღევანდელ დღეს აღმოსავლეთის ექსპრესი სტამბოლში, უკანასკნელ დანიშნულების ადგილას ჩავიდა და ევროპული რკინიგზის ლეგენდის ისტორიის პირველი თავიც სწორედ იქ დასრულდა. თუმცა, წლების შემდეგ, მდიდრული მოგზაურობის სიმბოლომ ახალი ცხოვრება ახალ რელსებზე დაიწყო. 80-იანი წლებიდან აღდგენილმა Venice-Orient-Express-მა ეს მემკვიდრეობა გადაიბარა და დღესაც ისეთივე ელიტარული შარმით სერავს მთელ ევროპას, როგორც საუკუნის წინ, მაშინ როცა, ამერიკული კომფორტით შთაგონებულმა ინოვატორმა კონტინენტი ახალ სარკინიგზო ეპოქაში გადაიყვანა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
Millennio Group-ინოვაციური საცხოვრებელი სივრცე - რას გთავაზობთ KRTSANISI 6?
58 ნახვა მაისი 25, 2025
გიყვებით კომპანიაზე, რომლის მიზანსაც თბილისის დეველოპერულ ბაზარზე რეალურად მომხმარებელზე ორიენტირებული საცხოვრებელი კომპლექსების შექმნა წარმოადგენს. ეს გახლავთ კომპანია Millennio Group, რომელიც KRTSANISI 6-ში დაბალი განაშენიანების, მაღალტექნოლოგიურ საცხოვრებელ კომპლექს აშენებს, მის არქიტექტურაზე კი დადუნა შათაშვილი მუშაობდა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia