საქართველოდან ავტომობილების რეექსპორტის საგა - მორიგი რეკორდული ნიშნული და სტატისტიკა
საქართველოდან მანქანების რეექსპორტი კვლავ ისტორიულ მაქსიმუმზეა. სექტორმა, რომელმაც რეკორდული ზრდა უკრაინაში ომის დაწყების შემდეგ დაიწყო, დღეს საქართველოს მთავარი საექსპორტო პროდუქტია, რომელსაც ოფიციალური სტატისტიკით ცენტრალური აზიის ქვეყნებში ვყიდით. ავტომობილების რეექსპორტის თემა მთლიანად შეცვალა ჩვენი სავაჭრო სტრუქტურა და მოვაჭრე ქვეყნები, სადაც მოწინავე პოზიციას ახლა ყირგიზეთი იკავებს რომელი თავის დროზე, მგონი საქართველოს სავაჭრო პარტნიორი ქვეყნების ოცეულშიც ვერ ხვდებოდა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
26:25
ეკა ქავთარაძის 1 წელი “თეგეტა ჰოლდინგში”
34 ნახვა აგვისტო 3, 2025
საქართველოში ფასიანი ქაღალდების და ობლიგაციების ერთ-ერთი უმსხვილესი მფლობელი კომპანიისთვის წლევანდელი წელი საკმაოდ დატვირთული და საინტერესო გამოდგა. საოპერაციო ყოველდღიურობაზე ზრუნვასთან ერთად, კომპანიამ მოახერხა და დაპირებულად გააფართოვა თავის პორტფელი საქართველოში, გახსნა ახალი წარმომადგენლობები, შოუ-რუმები და სერვის ცენტრები. მომხმარებელთა ინტერესებზე ტრადიციული ზრუნვის პარალელურად, კომპანია არც თავის კორპორატიულ კლიენტს და პარტნიორს ივიწყებს, რისთვისაც ბაზარზე სრულიად ახალი პროდუქტი "თეგეტა ბიზნესი" წარმოადგინეს, მრავალმხრივი, მცირე და საშუალო ბიზნესიდან დაწყებული შედარებით მოცულობითი ავტოპარკის მქონე კომპანიებისთვის მრავალფეროვანი სერვისების დაინიცირება დაიწყეს. და ეს ცხადია, არ არის ყველაფერი. კომპანიის 2025 წლის 6 თვის შედეგების შეჯამების პარალელურად, დაპირებისამებრ მსურს შემოგთავაზოთ ინტერვიუ ამ კომპანიის მთავარ აღმასრულებელ ოფიცერთან, რომელიც ამ პოზიციაზე უკვე სრულ 1 წელიწადს ითვლის და გასულ 365 დღეს რომ გავიხსენებ მაქსიმალურად კალეიდოსკოპურად, რთული იქნება რაიმე არ გამომრჩეს იმდენად დინამიკური და დატვირთული იყო ეს წელიწადი, დაწყებული საოპერაციო ყოველდღიურობაზე ზრუნვიდან, ბენტლის თუ ლამბორგინის პრეზენტაციებით, მაღალი დონის სტუმრების დელეგაციების მასპინძლობა, ახალი სერვის ცენტრები, შოუ რუმები, 3000 ზე მეტი თანამშრომელი, 300 მეტი ბრენდი პორტფელში,და ამის პარალელურად, მუდმივი ზრუნვა სიახლეებზე რომლის გარეშეც საქართველოს და რეგიონის უმსხვილესი საავტომობილო კომპანიასაც გაუჭირდება 10 ათასობით ერთგული და ლოიალური კლიენტის შენარჩუნება. ეკა ქავთარაძის 1 წელიწადი შევაჯამოთ. სტუმარი: ეკა ქავთარაძე,“თეგეტა ჰოლდინგი”, მთავარი აღმასრულებელი ოფიცერი. ინტერვიუერი: გიორგი ისაკაძე - BMG, გენერალური პროდიუსერი;