#მხოლოდქართული კომპანია TECHZY, რომელმაც “კოკა-კოლა ბოთლერს ჯორჯიას” აპლიკაცია შექმნა
"მხოლოდ ქართულის" რუბრიკის ფარგლებში ციფრული ტრანსფორმაციის კომპანია TECHZY-ზე გიყვებით, რომელიც ბაზარზე დაახლოებით ერთი წელია ოპერირებს და მუდმივ განვითარება-გაფართოების პროცესშია. "ტექზის" მთავარი მიზანი ქართული კომპანიების ციფრული ტრანსფორმაცია და მათთვის ამ პროცესში საჭირო ყველა სერვისის შეთავაზებაა. 6 კაცით დაწყებული ბიზნესი დღეს 40 ტექტალანტს და ისეთ მსხვილ პარტნიორებს აერთიანებს როგორიც "კოკა-კოლა ბოთლერს ჯორჯიაა". სხვათა შორის სწორედ "ტექზიმ" შექმნა "კოკა-კოლას" ლოიალობის აპლიკაცია, რომელმაც არნახული წარმატება აჩვენა. "ტექზის" მიზანია "კოკა-კოლა ბოთლერს ჯორჯიას" აპლიკაცია საერთაშორისო ბაზარზე გავიდეს. ნიკოლოზ ძნელაძე - ციფრული ტრანსფორმაციის კომპანია TECHZY, დამფუძნებელი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
16:31
ხის მორებისგან აშენებული სახლები - Eco House XXI - რას წარმოადგენს Glulam-ის ტექნოლოგია?
156 ნახვა მარტი 30, 2025
Glulam გახლავთ შეწებებული ლამინირებული ხის მორები, რომლითაც, როგორც სპეციალისტები ამბობენ, მედეგი, სანდო, ეკოლოგიური და ენერგოეფექტური სახლები შენდება. შეწებებული ხის სამშენებლო მასალა კარგადაა ცნობილი, ევროპაში, აშშ-ში, რუსეთში და აზიის ქვეყნებში. ამ მასალისგან სახლის აშენება ახლა უკვე საქართველოშიც შესაძლებელია… ერთი წელია, რაც ჩვენს ქვეყანაში ამ მიმართულებით კომპანია - Eco House XXI დაფუძნდა, რომელიც ადგილობრივად მსურველებსა და დამკვეთებს ეკოლოგიურად სუფთა სამშენებლო მასალისგან - Glulam-სგან სახლებისა და სხვა ტიპის შენობა-ნაგებობების პროექტირებას, ინტერიერის დიზაინსა და მშენებლობას სთავაზობს. სალომე მაჭავარიანი - სახლის მეპატრონე; ტატიანა ლიტვინოვა - Eco House XXI, CEO; ინტერვიუერი: ვიქტორია მღებრიშვილი - BMG, ჟურნალისტი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რა ეტაპზეა თელავის აეროპორტის მშენებლობის პროექტი?
66 ნახვა მარტი 30, 2025
თელავის აეროპორტის მშენებლობის შესახებ „ქართული ოცნების“ მთავრობა ბოლო რამდენიმე წელია საუბრობს. წესით, შიდა ფრენები მიმდინარე წლის მაისიდან უნდა შესრულებულიყო, თუმცა ფაქტი ისაა, რომ ჯერ ახალი ტერმინალის მშენებლობის ტენდერიც არ გამოცხადებულა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
21:07
“ამბასადორი ჯგუფი”-ს საეტაპო პროექტი - როგორ ვითარდება „ამბასადორი აილენდ ბათუმი“?
48 ნახვა მარტი 30, 2025
წარმოგიდგენთ, ინტერვიუს "ბათუმი აილენდის" გენერალურ დირექტორთან, გოჩა კამკიასთან. ამ პროექტის განხორციელებას საზოგადოების გარკვეულ ნაწილში, საკმაოდ დიდი სკეფსისი ახლდა, რადგან საქართველოსთვის სრულიად უნიკალური პროექტი შეიქმნა, დაიგეგმა და შენდება-ხორციელდება, რომელიც ბათუმში ხელოვნური ნახევარკუნძულის შექმნას და მასზე ინფრასტრუქტურის გაშენებას ითვალისწინებს. ➡️გოჩა კამკია - „ამბასადორი აილენდ ბათუმი“, გენერალური დირექტორი; გადაცემის ავტორი: ➡️გიორგი ისაკაძე - BMG, გენერალური პროდიუსერი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia