რესტორანმა „რუსიკო“ Michelin-ის რეკომენდაცია მიიღო
306 ნახვა ივნისი 19, 2025
ქართული გემო მსოფლიო რუკაზე!- პოლონეთში მდებარე ქართულმა რესტორანმა „რუსიკომ“ მიშლენის რეკომენდაცია მიიღო. ეს ნიშნავს, რომ ქართულმა სამზარეულომ ერთ-ერთი ყველაზე გავლენიანი კულინარიული გიდის მხრიდან საერთაშორისო აღიარება ხარისხისა და გემოვნების ნაწილში მოიპოვა. ქართული რესტორანი მთელი პოლონეთის მასშტაბით არსებულ ასობით თუ ათასობით რესტორანს შორის, 108 საუკეთესოთა შორის მოხვდა. მიშლენის წითელ კატალოგში მოხვედრა კი არა მხოლოდ რესტორნის, არამედ ქართულ კულინარიის დიდი გამარჯვებაა. სტუმარი: დავით თურქესტანიშვილი - რესტორატორი; რესტორანი "რუსიკოს“ მფლობელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
14:18
თბილისის სატრანსპორტო და ურბანული პოლიტიკა - რას მივაღწიეთ?
38 ნახვა ივნისი 19, 2025
გუშინ თბილისის მერი კახა კალაძე საზოგადოებას ურბანული და სატრანსპორტო პოლიტიკის მიმართულებით 2017 წლიდან დღემდე მუნიციპალიტეტის მერიის მიერ განხორციელებულ პროექტები წარუდგინა. რა მიღწევებზე საუბრობს თბილისის მერია სატრანსპორტო მიმართულებით? სტუმარი: გიორგი ბაბუნაშვილი - "ურბანული ლაბორატორიის" ხელმძღვანელი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
13:42
ვითარება ისრაელში - რა გავლენა ექნება ომს საქართველოზე?
52 ნახვა ივნისი 19, 2025
ისრაელსა და ირანს შორის 13 ივნისიდან დაწყებული დაძაბულობა ბოლო დღეებში კრიტიკულ ნიშნულს უახლოვდება. ირანის სულიერი ლიდერი აიათოლა ალი ხამენეი ტრამპის საპასუხოდ აცხადებს, რომ ირანი არ დანებდება და ამერიკის მხრიდან ნებისმიერი სამხედრო ჩარევა "გამოუსწორებელ ზიანს" გამოიწვევს. შეგახსენებთ, რომ აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა ირანს სოციალურ ქსელში უპირობო დანებებისკენ მოუწოდა. ზუსტად ვიცით, სად იმალება ე.წ. “უზენაესი ლიდერი” . ის მარტივი სამიზნეა, მაგრამ უსაფრთხოდაა იქ - მის მოშორებას (მოკვლას!) არ ვაპირებთ, როგორც მინიმუმ ამ მომენტისთვის, მაგრამ არ გვინდა სამოქალაქო პირებისკენ ან ამერიკელი ჯარისკაცებისკენ გასროლილი რაკეტები. ჩვენი მოთმინება იწურება”, - დაწერა ტრამპმა. ბირთვული პროგრამა, სამხედრო შეტაკებები და რეგიონული ალიანსები — რა ხდება და ახლო აღმოსავლეთში და რა გავლენას ახდენს პროცესები ჩვენს ეკონომიკასა და უსაფრთხოებაზე, როგორ მოქმედებს ეს კონფლიქტი ეკონომიკაზე, უსაფრთხოებაზე და იმაზე, თუ სად შეიძლება საქართველო აღმოჩნდეს? სტუმარი: იციკ მოშე - საქართველო-ისრაელის ბიზნესპალატის პრეზიდენტი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
იტალიური სუპერქარი საქართველოში - Lamborghini-ს შოურუმი თბილისში ოფიციალურად გაიხსნა
გუშინ საღამოს თბილისში, აღმაშენებლის ხეივნის 129 ნომერში, ოფიციალურად გაიხსნა Automobili Lamborghini-ს პირველი შოურუმი საქართველოში. ლეგენდარულ იტალიურ ბრენდს საქართველოში ექსკლუზიურად „თეგეტა ჰოლდინგი“ წარმოადგენს. ბრენდის კონცეპტუალური შოურუმი Lamborghini-ს გაბედულ, ავთენტურ და იტალიური ხიბლით სავსე იდენტობას სრულად ასახავს. საქართველოში ლამბორგინის პირველი შოურუმის გახსნის ღონისძიებაზე სპეციალური სტუმარი შტეფან ვინკელმანი იყო, Automobili Lamborghini-ს პრეზიდენტი და აღმასრულებელი დირექტორი, რომელმაც მედიის წარმომადგენლებისთვის პრესკონფერენცია გამართა და ბრენდის ისტორიის, განვითარებისა და მათ შორის პორტფელში ქართული ბაზრის დამატების შესახებ ყველა კითხვას ამომწურავად უპასუხა. ამის შემდეგ ახალგახსნილ შოურუმში Lamborghini Temerario-ს დებიუტი შედგა - ეს არის სუპერსპორტული ავტომობილი, რომელიც სრულყოფს ბრენდის ჰიბრიდული მოდელების ხაზს. როგორც ლამბორგინის წარმომადგენლები განმარტავენ, ამ მოდელის გამორჩეული მახასიათებელია 920-ცხენისძალიანი, ორ ტურბოზე მომუშავე V8 ჰიბრიდული ძრავის სისტემა, რომელიც უზრუნველყოფს გამორჩეულ სიმძლავრესა და კომფორტს შეუდარებელი მართვის გამოცდილებისთვის. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
“თეგეტას” ახალი მომსახურება Prime - ვისთვისაა და რას წარმოადგენს?
36 ნახვა ივნისი 19, 2025
"თეგეტა ჰოლდინგი" მომხმარებელზე ზრუნვის ახალ ეტაპზე გადადის და სტრატეგიულ კორპორაციულ მომხმარებლებს Prime მომსახურებას სთავაზობს. ვისზეა გათვლილი ეს პროდუქტი, რას წარმოადგენს და რა უპირატესობებს მიანიჭებს მის მომხმარებელს? სტუმარი: ნათია ნასრაშვილი - „თეგეტა მოტორსის“ მთავარი საოპერაციო ოფიცრის მოადგილე #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia