წარმოგიდგენთ BeWise Georgia-ს თანადამფუძნებელს, საერთაშორისო სერტიფიცირებულ ბიზნეს ანალიტიკოსსა და ციფრული ტრანსფორმაციების ექსპერტს — მარიკა კლდიაშვილს. მარიკა, რომელიც თავის დროზე პირველი ქალი პროგრამისტი იყო თავის გარემოცვაში და ამსხვრევდა სტერეოტიპებს, დღეს უკვე UNESCO-ს AI Readiness Assessment-ის სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი და ცვლილებების არქიტექტორია. მისი მრავალწლიანი გამოცდილება მოიცავს წამყვან ბანკებსა და საერთაშორისო კომპანიებში მენეჯერულ პოზიციებს, სადაც მისი ხელმძღვანელობით დაინერგა პირველი ინტერნეტბანკი და შეიქმნა პროექტების მართვის ოფისები. გარდა პრაქტიკული საქმიანობისა, მარიკა არის ბიზნესის ადმინისტრირების დოქტორი და MIT-ის მიერ გადამზადებული ტრენერი, რომელიც აქტიურად მუშაობს ახალგაზრდა მეწარმეების განვითარებაზე, ხოლო 2026 წლიდან, BeWise-ის ფარგლებში, AI-ზე დაფუძნებულ სადიაგნოსტიკო პლატფორმებსა და ლიდერთა ოპერაციული სრულყოფის პროგრამებს უძღვება.