#მხოლოდქართული მუსიკალური ფესტივალი - ყველაფერი Tbilisi Open Air შესახებ
თბილისის საერთაშორისო მუსიკალური ფესტივალის შესახებ გიყვებით, რომელიც საქართველოში 2009 წლიდან ტარდება. მუსიკალურ ფესტივალს, რომელსაც წლიდან წლამდე ათასობით ერთგული მსმენელი და დამსწრე ელოდება, ანებივრებს ადგილობრივ და სპეციალურად Tbilisi Open Air - სთვის ჩამოსულ სტუმრებს საერთაშორისო მნიშვნელობის მუსიკოსების დასწრება-შესრულებით. წელს Open Air გამორჩეული იყო. ადგილი იგივე, ბუნება იგივე, მსმენელიც იგივე, თუმცა სცენა იქცა სივრცედ, სადაც მხოლოდ ქართველი არტისტების ხმა გაისმა - ხმა, რომელიც პირდაპირ საქართველოდან ისმოდა და მთელ მსოფლიოს გააგონა, რას ნიშნავს ჩვენთვის თავისუფლება. არტისტებმა, პოლიტიკური შეხედულების ასაკის თუ გემოვნების მიუხედავად, თითოეულმა მათგანმა სცენაზე საკუთარი თავისუფლება აიტანა - როგორც მუსიკა და როგორც სიჩუმის დამრღვევი ხმა. ეს იყო ორ დღიანი, მუსიკით გადმოცემული სურვილი, რომელიც სიმბოლურად დამოუკიდებლობის დღის ოფიციალურ აღნიშვნამდე - უქმე დღეებზე გადანაწილდა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ირაკლი გაგნიძე RIP (1982-2025)
30 ნახვა ივნისი 1, 2025
ბავშვებმაც, დიდებმაც და პატარებმაც, ხანშიშესულებმა თუ ხანდაზმულებმაც მინდა იცოდნენ კიდევ ერთი ისტორიის, და პიროვნების შესახებ რომელზეც განსაკუთრებულად რთულია საუბარი წარსულ დროში მისი ოჯახისთვის, ნათესავებისთვის, მეგობრებისთვის, საქმიანი პარტნიორებისთვისა და უბრალო ნაცნობებისთვის, რომელთაც რამდენიმე თვის წინ ზეციურ საქართველოში გააცილეს კომპანია "ბიბლუსის" გენერალური დირექტორი, ბიზნესმენი და ანტრეპრენერი ირაკლი გაგნიძე. გამორჩეული პიროვნული და მენეჯერული უნარების ახალგაზრდა კაცმა, სრულიად წარმოუდგენელი შედეგები დადო ბიზნესშიც, მას შემდეგ რაც ჩაიბარა "ბიბლუსი" და თანამოაზრეებთან ერთად, ფაქტობრივად, 21-ე საუკუნის წიგნის გამავრცელებელთა საზოგადოების კვალს გაჰყვა. ყველასთვის წარმოუდგენელი, ან გნებავთ შეუსრულებელი მისია დაისახეს მიზნად და გამოუვიდათ. გამოუვიდათ სწორედ იმ თვისებების, უნარების, ცოდნის, ადამიანებთან ურთიერთობების და საჯარო კომუნიცირების თუ ანგარიშვალდებულების გამო, რითაც უხვად იყო დაჯილდოებული ირაკლი გაგნიძის პიროვნება, და იმავეს უზიარებდა გუნდს, თუ ყველას ვისთანაც შეხებაში მოდიოდა. რამდენიმე დღის წინ, კომპანია "ბიბლუსს" 17 წელი შეუსრულდა. ეს იყო პირველი დაბადების დღე კომპანიის ისტორიაში, რომელიც აღინიშნა ირაკლი გაგნიძეს გარეშე. ჩვენი პატივისცემა "ბიბლუსის" გუნდს, და ირაკლი გაგნიძეს ოჯახობას, სამეგობროს. მადლობა მას იმ სანიმუშო მაგალითისთვის, რომელიც მიწიერ ცხოვრებაში დატოვა, როგორც პიროვნებამ, მეგობარმა და პროფესიონალმა მენეჯერმა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
“Mcdonald’s საქართველოს”კამპანია & გზავნილი - ერთად მეტი შეგვიძლია!
20 ნახვა ივნისი 1, 2025
“Mcdonald’s - ის უმნიშვნელოვანესი აუდიტორია ბავშვები არიან, ამიტომ მომავალ თაობაზე ზრუნვა კომპანიის ერთ-ერთი მთავარი მოტივაციაა. McHappy Day, ეს არის კამპანია, როცა ღიმილის მიღმა, კიდევ უფრო დიდი მისია დგას - სიყვარული, მხარდაჭერა და ერთიანობა. კამპანია მიზნად ისახავს, მხარი დაუჭიროს ბავშვებს, რომლებსაც სჭირდებათ სოციალური პირობების გაუმჯობესება, ჯანმრთელობასთან დაკავშირებული პრობლემების დაძლევა თუ საზოგადოებასთან ინტეგრაცია. 2025 წლის საქველმოქმედო კამპანიის მთავარი გზავნილია - "ერთად მეტი შეგვიძლია" და ეს ზუსტად ის სამყაროა, რომელსაც Mcdonald’s წლებია ბავშვებისთვის აშენებს, სადაც ყველა მსურველს შეუძლია კეთილ საქმეში ჩართვა. წელს, “McDonald’s საქართველო”, ასოციაცია "ანიკას" განსაკუთრებული საჭიროების მქონე ბავშვებისთვის სენსორული ოთახის მოწყობაში დაეხმარება. ეს ოთახი იქნება სივრცე, სადაც ისინი შეძლებენ სწავლას, განვითარებას, დასვენებას და გარემოსთან დამეგობრებას. კამპანია დღეს იღებს სტარტს. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia