ბორჯომში განახლებული “სმარტი” გაიხსნა
38 ნახვა დეკემბერი 9, 2025
„სმარტი“ ქსელის რეგიონალურ განვითარებას განაგრძობს, ამჯერად ბრენდმა ბორჯომში აღმაშენებლის ქუჩაზე მდებარე „ვისოლის“ ავტოგასამართ სადგურზე განახლებული ფორმატის მარკეტი გახსნა. ბორჯომში ახალგახსნილ „სმარტს“ მომხმარებლისთვის სპეციალური შეთავაზებაც აქვს. 4 დეკემბრიდან 18 დეკემბრის ჩათვლით, ყოველდღე, ცნობილი შეფის ავთო ცეცხლაძის რეცეპტით შექმნილ „სმარტულ“ ჰოთ-დოგზე მომხმარებელს 50%-იანი ფასდაკლება დახვდება. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ყველაზე გავლენიანი ადამიანები-FT - ბლეიზ მეტრეველი სიის სათავეშია
ბრიტანულმა გავლენიანმა გამოცემამ-Financial Times-მა,2025 წლის გავლენიანი ადამიანების სია გამოაქვეყნა, რომელიც სხვადასხვა კატეგორიას მათ შორის ლიდერების, კრეატორების მიმართულებას აერთიანებს. 25 ადამიანისგან შემდგარ სიაში ერთ-ერთი მაგალითად ბლეიზ მეტრეველია. MI6-ის პირველი ქალი უფროსი, რომლის გვარზეც მათ შორის საერთაშორისო მედია წერდა რომ ქართულია და მის აღმოსავლეთევროპულ მემკვიდრეობას ასახავს. რატომ შეაფასა Financial Times-მა ბლეიზ მეტრეველი როგორც ერთ-ერთი ყველაზე გავლენიანი და ვინ არიან სიის დანარჩენი წევრები? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანიდილა - 9 დეკემბერი - პროლოგი
რატომ უჩივლა New York Times-მა Perplexity AI-ს?
რატომ უჩივლა New York Times-მა Perplexity AI-ს? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
დიდ დიღომში "სხვა უბანი” - ახალი სიტყვა უძრავი ქონების ბაზარზე / წინასაახალწლო შეთავაზებები "ალფა სახლისგან"
38 ნახვა დეკემბერი 8, 2025
დიდ დიღომში, პეტრე იბერის ქუჩაზე, “ალფა სახლი” ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ ურბანულ პროექტს – “სხვა უბანს” აშენებს. ეს არის მრავალფუნქციური სივრცე, სადაც გაერთიანებულია 22 საცხოვრებელი ბლოკისგან შემდგარი 14 კორპუსი, ორი საბავშვო ბაღი, სკოლა, საოფისე და კომერციული ფართები, გასართობი და მოსასვენებელი სივრცეები და სპეციალური ზონა ჩვენი ოთხფეხა მეგობრებისთვისაც. ალფა სახლი უძრავი ქონების ბაზარზე უკვე 22 წელია ოპერირებს და ამ დროისთვის 19 დასრულებულ პროექტს ითვლის. ამჟამად 3 ლოკაციაზე 25 მიმდინარე კორპუსის მშენებლობა მიმდინარეობს, ეს არის: გლდანში, დიდ დიღომში - სხვა უბნის სახით და შეკვეთილში. ირინე მელიმონაძე - Lemons Group-ის დამფუძნებელი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
როგორ ხვდება სასტუმრო ბიზნესი ზამთრის სეზონს?
44 ნახვა დეკემბერი 8, 2025
საქართველოს მაღალმთიანი რეგიონების ნაწილში პირველი თოვლი მოვიდა, ბაკურიანსა და გუდაურში კი ამ დრომდე ზამთრის სეზონის ოფიციალურ დაწყებას ელოდებიან. სეზონის სტაბილურობა პირდაპირ დამოკიდებულია ამინდის პირობებზე. გარეშე ფაქტორებთან ერთად, სასტუმროები განსაკუთრებული ყურადღებით მუშაობენ პერსონალის შენარჩუნებასა და გადამზადებაზე.გარდა ამისა, ფასების ზრდამ – როგორც კომუნალურებში, ისე საკვები პროდუქტებსა და მომსახურებებზე – ზეწოლა მოახდინა საოპერაციო ხარჯებზე. სასტუმროების ნაწილი ამ ტვირთს თავად იღებს, ნაწილი კი ფასებს ადაპტირებულად ზრდის. რამდენად მომზადებულები ხვდებიან ზამთრის სეზონს სამთო კურორტები და რა ღირს წელს დასვენება? სტუმარი: ერეკლე კოკაია - „Inn ჯგუფის“ სასტუმროების აღმასრულებელი დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
„ლურჯი მოცვის ასოციაციის“ და „საქართველოს ბანკის“ მხარდაჭერით ლურჯი მოცვის ინდუსტრიის ექსპერტის - სებასტიან ოჩოას წიგნი გამოიცა
40 ნახვა დეკემბერი 8, 2025
საქართველოს ბანკი წლებია აგრო სექტორის აქტიური მხარდამჭერია და რეგიონებში პარტნიორი ბიზნესების გაძლიერებას უწყობს ხელს.ახლახან, ბანკსა და ლურჯი მოცვის მწარმოებელთა ასოციაციას შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მის მიზანს საქართველოში მოცვის ინდუსტრიის გაძლიერება, ამ სექტორში კომპეტენციის გაზრდა და საუკეთესო პრაქტიკების დანერგვა წარმოადგენს. სწორედ ამ თანამშრომლობის ფარგლებში, საქართველოს ბანკის თანამონაწილეობით და მხარდაჭერით, ლურჯი მოცვის ინდუსტრიის ექსპერტის - სებასტიან ოჩოას წიგნი გამოიცა. ის სიღრმისეულ და პრაქტიკულ გზამკვლევს წარმოადგენს, რომელიც ბიზნესებს შესაძლებლობას აძლევს თანამედროვე წარმოების სისტემებზე, გლობალური ტენდენციებსა და სტრატეგიულ ცვლილებზე მეტი შეიტყონ. აღსანიშნავია, რომ სებასტიან ოჩოას წიგნში მოცვის წარმოების გლობალურ ანალიზთან ერთად, საქართველოს მოცვის სექტორსაც არაერთ კონტექსტში შეხვდებით. სებასტიან ოჩოა - ლურჯი მოცვის გლობალური ინდუსტრიის ექსპერტი მარიამ იზორია - „საქმიანი დილას“ რეპორტიორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
42 ნახვა დეკემბერი 8, 2025
ინტერიერი დეტალებში სტუმარი: სალომე დადუნაშვილი - გადაცემა “ინტერიერი სალომე დადუნაშვილთან ერთად”, ავტორი&წამყვანი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia