კარის შოურუმიდან ჰოლდინგამდე - Gabuild Group-ის ტრანსფორმაცია
Gabuild Group ინტერიერის გადაწყვეტილებების ჰოლდინგ კომპანიაა, რომელიც აერთიანებს რამდენიმე დამოუკიდებელ ბრენდსა და მიმართულებას ერთ სტრატეგიულ სისტემაში. ჯგუფში ერთიანდება როგორც მულტიბრენდული კარების ქსელი გაბილდის შოურუმებით, ასევე პროფილდორსის პრემიუმ მიმართულების კარის შოურუმი და თანამედროვე ავეჯის ბრენდი NORDE. სტუმრები: მარიამ ჯმუხაძე - Gabuild Group, მარკეტინგის ხელმძღვანელი; ანდრო გაბაიძე - Gabuild Group, ფინანსური დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
როგორი შედეგები აქვს “მიდეა საქართველოს” ქართულ ბაზარზე?
20 ნახვა 22 დღის წინ
მიდეა საქართველო - მიდეა ჯგუფის ქართული ფრენჩაიზია და ეს ბრენდი მსოფლიო ბაზაზე 1968 წლიდან არსებობს, მცირე ხელსაწყოების წარმოებით დაწყებული ბიზნესი დღეს პოზიციონირებს როგორც ერთ-ერთ მსოფლიო ლიდერად სახლის ტექნიკაში. საქართველოს ბაზარზე ერთ-ერთი მოთხოვნადი ბრენდის შედეგებით და გეგმებით დაინტერესდა BMG. ამიტომ დღეს გადაცემაში სტუმრად გვყავს ირინა გრძელიძე, „მიდეა საქართველოს“ გენერალური დირექტორი. მასთან ერთად შევაჯამებთ კომპანიისთვის 2025 წელს, ვისაუბრებთ მიღწეულ შედეგებზე, არსებულ გამოწვევებზე და სამომავლო გეგმებზე, როგორც პროდუქტის კატეგორიების ზრდის, ისე რეგიონებში ქსელის გაფართოების მიმართულებით. სტუმარი: ირინა გრძელიძე - "მიდეას" გენერალური დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#მხოლოდქართული პროტეინ ბარი - “მეტი”
ქართული ბრენდი - მეტის პროტეინ ბარი აერთიანებს პროდუქტს, რომელიც კვერცხის ცილას შეიცავს, რაც ერთ-ერთი ყველაზე ნაკლებად გადამუშავებული ცილის სახეობაა და თან მარტივია მოსანელებლად. თითოეულ ბარში 15 გრამი პროტეინია, რაც საკმაოდ მაღალი მაჩვენებელია. როგორც მეტის დამფუძნებელი ამბობს, პროტეინ ბარი მხოლოდ იმ ადამიანებისთვის არ არის ვინც აქტიურ სპორტულ, ჯანსაღ ცხოვრებას ეწევა. ის ნებისმიერი ადამიანისთვის, ვისაც სწრაფი, ჯანსაღი წახემსება უნდა ერთ-ერთი საუკეთესო არჩევანია. დღეს მეტის პროდუქციას თითქმის ყველა წამყვან სპორტ დარბაზში შეხვდებით. უახლოეს მომავალში კი რითეილ ქსელებში შეტანაც იგეგმება. სტუმარი: თათული ოქრიაშვილი - “მეტის” დამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ყველაზე შემოსავლიანი საფეხბურთო კლუბები - Deloitte-ს ვერსიით
ფეხბურთი დიდი ხანია აღარ არის მხოლოდ თამაში, ეს გლობალური ინდუსტრიაა, სადაც მილიარდები ტრიალებს. საკონსულტაციო გიგანტმა Deloitte-მა გამოაქვეყნა უახლესი რეიტინგი, რომელიც გვიჩვენებს, რომელი საფეხბურთო კლუბებია დღეს მსოფლიოში ყველაზე შემოსავლიანი. ვინ ლიდერობს სიას, რა წყაროებიდან აგროვებენ კლუბები ასტრონომიულ თანხებს და როგორ იცვლება ფეხბურთის ფინანსური ძალთა ბალანსი? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ყველა დროის ყველაზე მდიდარი ამერიკელების რეიტინგი
დღეს ამერიკელ მილიარდერთა რეიტინგებში ტექნოლოგიური ლიდერები დომინირებენ, თუმცა ქვეყნის ინდუსტრიული ეპოქის მაგნატები კვლავ მყარ პოზიციებს ინარჩუნებენ. ისტორიაში უმდიდრესი პიროვნება ილონ მასკია, რომლის ქონება დღეს 744 მილიარდ დოლარს შეადგენს, მას მოსდევს ჯონ როკფელერი და ენდრიუ კარნეგი, რომლებმაც ინდუსტრიული ბიზნესებით საუკუნეების წინ კოლოსალური სიმდიდრე შექმნეს. სიაში ასევე ფიგურირებენ კორნელიუს ვანდერბილტი, გუგლის თანადამფუძნებელი ლარი პეიჯი და მრავალთაობიანი ოჯახები, როგორებიცაა უოლტონები და მელონები, რაც აჩვენებს, რომ ინდივიდუალურ ინოვაციებსა და ოჯახურ დინასტიებს ამერიკის ისტორიული სიმდიდრის შექმნაში უდიდესი როლი აქვთ. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რაზე წუხან მილიარდერები წელს?
რა აწუხებთ მილიარდერებს ანუ ყველაზე მდიდრებს 2026 წელს? იცით, მსოფლიო მედია და ანალიტიკოსები არამხოლოდ მიმდინარე არამედ კვლევით მასალებსაც აგროვებენ და მათ შორის არის თემა, რომელიც პლანეტის ყველაზე შეძლებული ადამიანების წუხილებია. ვიდრე ამ პლანეტას პირველი ტრილიონერი ეყოლება და ეს დროც არ არის შორს, მოდი მანამდე გადავხედოთ თემებს და საკითხებს, რომელიც ყველაზე მეტად აწუხებთ და ეფიქრებათ მილიარდერებში. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
“ამბასადორი აილენდ ბათუმი”-ს პროექტი - რა შედეგებით დასრულდა 2025 წელი?
32 ნახვა 22 დღის წინ
ამბასადორი აილენდ ბათუმი, 2025 წელს ახალ ეტაპზე გადავიდა. როგორც ამბასადორი აილენდ ბათუმის გასაჯაროებული ანგარიშგებიდან შევიტყვეთ, რაც მუდმივად ვრცელდება კომპანიის მხრიდან ყოველთვიურ რეჟიმში, პროექტი დაგეგმვის ფაზიდან აქტიური განხორციელების ეტაპზე გადავიდა. ზღვაში უკვე შევსებულია 48.3 ჰა ფართობი; 26 ჰა ტერიტორია მიღებულია ექსპლუატაციაში; კუნძულის მშენებლობაში ყოველდღიურად 52-ზე მეტი სპეციალიზებული ტექნიკური საშუალებაა ჩართული; ამბასადორის პირველი თაუერი - დაწყებულია პირველი ულტრათანამედროვე მულტიფუნქციური კომპლექსის მშენებლობა. მოწყობილია 158-ივე ხიმინჯი. რამდენიმე დღის წინ გახლდით ბათუმში, მქონდა საშუალება მენახა მიმდინარე პროექტის პროგრესი და შედეგები, ყოველგვარი მოლოდინს აჭარბებს. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რას საქმიანობს Orbi Group & Block Group-ის პარტნიორი ამერიკული საინვესტიციო ფონდი Advent Allen International?
რას საქმიანობს Orbi Group & Block Group-ის პარტნიორი ამერიკული საინვესტიციო ფონდი Advent Allen International? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia