მიწისქვეშა რომი ბრუნდება - ისტორიული გვირაბების ქსელი 2026-ში გაიხსნება
34 ნახვა სექტემბერი 3, 2025
რომის ისტორიულ ცენტრში, კაპიტოლიუმის ბორცვის ქვეშ მდებარე უძველესი მიწისქვეშა გვირაბები თითქმის საუკუნის შემდეგ ხელახლა იხსნება. არქეოლოგიური და სარესტავრაციო სამუშაოები აქტიურ ფაზაშია – გათვალისწინებულია მუზეუმის მოწყობა, სხვადასხვა გამოფენების გამართვა და ასევე კაპიტოლიუმის მუზეუმიდან იმ არტეფაქტების დაბრუნება, რომლებიც საუკუნეების წინ სწორედ აქაურობას ეკუთვნოდა. მოკლედ იგეგმება, ისეთი ტურისტული ღირსშესანიშნაობის მოწყობა, როგორიც რომს ეკადრება. პროექტის დასრულება 2026 წლის მიწურულს ან 2027 წლის დასაწყისში იგეგმება. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
32 ნახვა სექტემბერი 3, 2025
ინტერიერი დეტალებში სტუმარი: სალომე დადუნაშვილი - “ინტერიერი სალომე დადუნაშვილთან ერთად” - ავტორი&წამყვანი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
აპარტამენტები&პრემიუმ კერძო ვილები - რა სიახლეები აქვს “თბილისი ჰილსს” მომხმარებლისთვის?
ქალაქში ცხოვრების მნიშვნელობა ბოლო წლების განმავლობაში საგრძნობლად იცვლება, მოთხოვნა იზრდება არა მხოლოდ საცხოვრებელ სივრცეზე, არამედ ცხოვრების ხარისხზე, უსაფრთხო გარემოზე და ინფრასტრუქტურულ კომფორტზე. ამ კონტექსტში ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური პროექტია თბილისი ჰილსი, თანამედროვე მულტიფუნქციური საცხოვრებელი სივრცე, რომელიც 331 ჰექტარზეა განთავსებული და აერთიანებს მიწის ნაკვეთებს, აპარტამენტებსა და კერძო ვილებს. სტუმარი: მაია შანშიაშვილი - „თბილისი ჰილსის“ კომერციული დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
AD BLACK SEA 2025 - რა იგეგმება ფესტივალზე?
30 ნახვა სექტემბერი 3, 2025
AD BLACK SEA ბრუნდება. რეგიონის ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური და კრეატიული მოვლენა 11-13 სექტემბერს ტრადიციულად ბათუმში გაიმართება და სამი დღის განმავლობაში კრეატიული ინდუსტრიის წარმომადგენლებისთვის მთავარ პლატფორმად იქცევა. ფესტივალი უკვე მეშვიდედ უმასპინძლებს საკომუნიკაციო ინდუსტრიის მსოფლიო ვარსკვლავებს, გამართავს ვორქშოპებს, დისკუსიებსა და, რა თქმა უნდა, გრანდიოზულ დაჯილდოებას, რომელშიც მონაწილეობას წელსაც ქართველი და უცხოელი სააგენტოები მიიღებენ. რაში მდგომარეობს ფესტივალის უნიკალურობა და რა ელოდება სტუმრებს წლევანდელ Ad Black Sea-ზე? სტუმრები: თამარ ცინცაძე - AD BLACK SEA-ის აღმასრულებელი დირექტორი; სოფო კეჩხოშვილი - AD BLACK SEA-ის კონკურსის დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ატმის "რთველი" 2025 - როგორ აფასებენ ინდუსტრიაში წლევანდელ მოსავალს?
კახეთში წლევანდელი ატმის რთველი დასრულებულია. მოსავლის აღების სამუშაოები, მთელი ზაფხულის განმავლობაში რეგიონში აქტიურად მიმდინარეობდა და როგორც ფერმერები აფასებენ, წლევანდელი წელი, ამ კურკოვანი კულტურისთვის, ნამდვილად გამორჩეული იყო, გაუმჯობესდა როგორც წარმადობის, ისე რეალიზაციის მაჩვენებლები. რა მონაგარით დახურეს ფერმერებმა წლევანდელი სეზონი და ადგილობრივი ბაზრის მიღმა, რამდენად ზრდად დინამიკას აჩვენებს ქართულ ატამზე მოთხოვნა საერთაშორისო ბაზარზე? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
როგორ გამდიდრდა eBay?
20 ნახვა სექტემბერი 3, 2025
3 სექტემბერს, სწორედ დღეს, მაგრამ 1995 წელს, დაარსდა იბეი. პლატფორმა, რომელიც მარტივი ონლაინ აუქციონით დაიწყო, დღეს ერთ-ერთი უმსხვილესი ელექტრონული ვაჭრობის სივრცეა მსოფლიოში. როგორ იქცა პატარა სტარტაპი გიგანტურ ონლაინ პლატფორმად და რა გზა გაიარა eBay-მ ბოლო სამი ათწლეულის განმავლობაში? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia