"მელანია" - დოკუმენტური ფილმი აშშ-ის პირველ ლედიზე
ამერიკის შეერთებული შტატების პირველ ლედიზე, მელანია ტრამპზე გადაღებული დოკუმენტური ფილმი, რომელიც დონალდ ტრამპის მეორე ინაუგურაციის წინა დღეებს მელანიას პერსპექტივიდან ჰყვება, შტატების კინოთეატრებში პირველად გასულ უქმეებზე გამოჩნდა. როგორც ამაზონ ემჯიემ სტუდიოს მონაცემები აჩვენებს, ფილმის პრემიერამ 7 მილიონი დოლარის გამომუშავება მოახერხა, რაც მოლოდინებთან შედარებით აშკარად გადაჭარბებული მაჩვენებელი აღმოჩნდა, თუმცა ამაზონს ამ ფილმის შეძენა და შემდეგ მისი მარკეტინგი თითქმის 80 მილიონი დოლარი დაუჯდა, შესაბამისად, ეს პირველი ფინანსური წარმატება მოგებაზე გასასვლელად საკმარისი არაა. ამასთანავე, ფილმის მიმართ უარყოფითი შეფასებებიც მრავლად გამოჩნდა. მოკლედ, როგორ მიმდინარეობს შტატების პირველი ლედის დოკუმენტური ფილმის პოპულარიზაცია? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
როგორ ვითარდება ბუტიკური მეღვინეობების გლობალური ბაზარი?
როგორც ტენდენციები და ბოლო მონაცემები აჩვენებს, მთელს მსოფლიოში ეს მიმდინარეობა, რომელიც ხარისხზე ორიენტირებულ, მცირე რაოდენობით წარმოებულ პრემიუმ მეღვინეობებს ეხება, სულ უფრო ვითარდება და სულ უფრო მოთხოვნადიცაა, რადგან ღვინის მოყვარულებისთვის განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანი ამ სასმლის ისტორია და მისი ხარისხი ხდება. როგორ გამოიყურება ამჟამად ბუტიკური მეღვინეობების ბაზარი და როგორია მისი განვითარების მომავალი? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ევროპის “უნიქორნები” 2026 - ვინ გაიზარდა 1 მლრდ-მდე?
20 ნახვა 16 დღის წინ
კიბერუსაფრთხოება, თავდაცვითი სისტემები და ხელოვნური ინტელექტი - ეს 2026 წლის ევროპული „უნიქორნების“ ახალი შემადგენლობაა. ბელგიიდან უკრაინამდე და საფრანგეთიდან ლიეტუვამდე - კონტინენტის სტარტაპ-ეკოსისტემა ახალ ეტაპზე გადადის. როგორ ახერხებენ ევროპული კომპანიები ამერიკულ გიგანტებთან კონკურენციას და ვინ გადალახა 1-მილიარდიანი ნიშნული წელს? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
Bybit Card ქართულ ბაზარზე - კრიპტოვალუტით გადახდის ახალი შესაძლებლობა
Bybit Georgia ოფიციალურად უშვებს Bybit Card-ს საქართველოში, რითაც აფართოებს გადახდის გადაწყვეტილებებს და მომხმარებლებს აძლევს შესაძლებლობას, კრიპტოვალუტით გადახდა განახორციელონ Mastercard-ის მიღების ყველა წერტილში, რაც ნიშნავს, რომ Bybit Card მომხმარებლებს აძლევს საშუალებას, მარტივად გამოიყენონ ციფრული აქტივები ყოველდღიურ ცხოვრებაში - უსაფრთხოდ, მოქნილად და დამატებითი სარგებლის მიღებით. სტუმრები: დავით ზღუდაძე - Mastercard-ის ვიცე-პრეზიდენტი საქართველოსა და სომხეთში; თეკლა იაშაღაშვილი - Bybit Georgia, რეგიონული მენეჯერი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
გლობალური ბაზრები - Galt & Taggart-ის ანალიტიკა / Global Markets Weekly Update
გლობალური ბაზრები - Galt & Taggart-ის ანალიტიკა / Global Markets Weekly Update სტუმარი: მარიამ ზურაბაშვილი - Galt & Taggart-ის პორტფოლიო მენეჯერი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რატომ იაფდება ოქრო და ვერცხლი? - მიზეზები & მოლოდინები
ძვირფასი მეტალების საერთაშორისო ბაზარზე მკვეთრი ვარდნა დაფიქსირდა. ვერცხლის ფასი თითქმის 40%-ით შემცირდა, ხოლო ოქრომ 21-%-იანი კორექცია განიცადა, ანალოგიური მდგომარეობაა პლატინაზეც. ექსპერტების ნაწილი პროცესს გადახურებულ ბაზარსა და დამწყები ინვესტორების არარაციონალურ მოლოდინებს უკავშირებენ. ნაწილი კი ვითარებას გეოპოლიტიკური ვითარებით ხსნის. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia