IT აკადემია STEP სასწავლო წელს 15 სექტემბრიდან განაახლებს. რაც იმას ნიშნავს, რომ კიდევ უფრო მეტი ადამიანი დაუკავშირდება ტექნოლოგიურ სფეროს და მისთვის საჭირო უნარებს შეიძენს, სხვათა შორის არამხოლოდ ტექნოლოგიურ სფეროში. როგორ მიმდინარეობს სამზადისი რა სიახლეებს უმზადებს ტექნოლოგიების სკოლა მოსწავლეებს, მეორე მხრივ კი რა სიახლეები დახვდებათ აიტი აკადემიაში სწავლის მსურველებს? სტუმარი: მაკა მახათაძე - IT აკადემია STEP-ის დამფუძნებელი #ქალებისნარატივი მარიამ იზორიასთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რომელი მიმართულებებია პოპულარული წელს ქართველ მოგზაურებში? - სოფო დარბაიძე ქალების ნარატივში
ზაფხული 2025 დასრულდა და მოგზაურობისთვის ყველაზე აქტიურმა პერიოდმაც ჩაიარა. სეზონის დაწყებამდე ტურისტული კომპანიების წარმომადგენლები ერთი მხრივ გაზრდილ მომართვიანობასა და მეორე მხრივ - ტურპაკეტების გაძვირებაზე საუბრობდნენ. მათ შორის ფასის ზრდა დაფიქსირდა ქართველი მოგზაურებისთვის ერთ-ერთ ყველაზე მოთხოვნად მიმართულებაზე, თურქეთზეც, სადაც დასვენება და ტურპაკეტის შეკვრა, აღარ არის ისეთი ბიუჯეტური როგორიც ადრე იყო.. როგორ ჩაიარა 2025 წლის ზაფხულის სეზონმა, რა მიმართულებებზე გააკეთეს არჩევანი ქართველმა მოგზაურებმა და ზოგადად როგორია ტენდენცია? სტუმარი: სოფო დარბაიძე - Milky Way Travel, დამფუძნებელი #ქალებისნარატივი მარიამ იზორიასთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
“გაამოს“ - პატარა საწარმოს ტკბილი გზა წარმატებისკენ
ქართულ საკონდიტრო ბაზარზე რამდენიმე წლის წინ ახალი მოთამაშე, სახელწოდებით “გაამოს” გამოჩნდა, რომელმაც თავისი ხელწერით და გამორჩეული ნიშით თავი მალევე დაიმკვიდრა. კომპანიაში ამბობენ იმასაც, რომ მათი წარმატება არა მასშტაბთ არამედ დეტალებით - კრეატიული რეცეპტები, უმაღლესი ხარისხის ინგრედიენტები და მომხმარებელთან უშუალო კავშირით განისაზღვრება, რაც ქმნის იმ ფუნდამენტს რომელზეც გაამოს ისტორია შენდება.
ქუთაისში ბუტიკური ტიპის სასტუმრო 7 Doors იხსნება;
58 ნახვა სექტემბერი 11, 2025
ქუთაისის ისტორიულ უბანში ახალი ბუტიკური სასტუმრო - 7 Doors იცსნება. სივრცე მოიცავს შვიდ ინდივიდუაკურ აპარტამენტს, რომლებიც გათვლილია ნებისმიერი დროის ხანგრძლივობით დარჩენის მსურველთათვის. სასტუმროს კონცეფცია მორგებულია როგორც ინდივიდუალურ სტუმრებზე, ისე ჯგუფურ ტურებზე და როგორც აღნიშნავენ, სრულად არიან მზად იმისთვის რომსტუმრებს, ქუთაისის ავთენტურ გარემოსთან ერთად, თანამედროვე კომფორტიც შესთავაზონ. სტუმარი: ქრისტინე მესხაძე - 7 Doors -ის დამფუძნებელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
21:28
რომელი მიმართულებებია პოპულარული წელს ქართველ მოგზაურებში?
52 ნახვა სექტემბერი 11, 2025
გამყვანი ტურიზმის მიმართულებით ზრდაა. საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურის მიერ გამოქვეყნებული 2025 წლის მეორე კვარტალის მონაცემებით, რომელიც საქართველოს რეზიდენტების საზღვარგარეთ მოგზაურობას ასახავს,ირკვევა, რომ ამ პერიოდში საქართველოდან საზღვარგარეთ 715.1 ათასი გასვლა დაფიქსირდა, რაც 2024 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 2.5%-ით მეტია. ამასთან, ტურისტული ტიპის ვიზიტებმა 385.8 ათასი შეადგინა, რაც გასულ წელთან შედარებით 7.1%-იანი ზრდაა. სტუმარი: სალომე ბერაია - “პეგას ტურისტიკ საქართველოს” და “პეგას ტურისტიკ აზერბაიჯანის” დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia