უზბეკეთის მოსახლეობა 37 მლნ-ს აჭარბებს და წლიურად 800 ათასიდან 1 მლნ-მდე იზრდება, რაც იმას ნიშნავს, რომ მოთხოვნა როგორც საცხოვრებელ, ისე საჯარო ინფრასტრუქტურაზე მნიშვნელოვნად გაიზრდება.
ისლამ ქარიმოვის 27 წლიანი ავტორიტარული მმართველობის შემდეგ, როცა უზბეკეთს დახურული პოლიტიკა და კონტროლირებული ეკონომიკა ჰქონდა, ქვეყნის მეორე პრეზიდენტმა შავკატ მილიიოევმა ეს მიდგომები 2016 წლიდან ეტაპობრივად შეცვალა და კარი გაიხსნა საერთაშორისო კომპანიებისთვისაც.
ქართული ბიზნესის გამოცდილება კი თითქმის 3 ათეული წლიანი ჩაკეტვის შემდეგ, ცხადია მათთვის მნიშვნელოვანია, ისინი ღიად გამოხატავენ მზადყოფნას და ინტერესს ჩვენთან თანამშრომლობისთვის და სწორედ ეს იყო გადამწყვეტი ფაქტორი იმისა, რომ წელს უზბილდს საქართველოდან 20-მდე კომპანიის წარმომადგენელი ესწრებოდა.
მათ შორის იყო „ინფინიტი ვენჩერს ჰოლდინგი“, რომელიც ტაშკენტში მათ ქვეშ არსებული ყველა ოფიციალური ბრენდით წარსდგა და განსაკუთრებული ინტერესიც დაიმსახურა. კომპანია უახლოეს პერიოდში ტაშკენტში წარმომადგენლობის გახსნას და ამ ბაზარზე აქტიურ განვითარებას აპირებს.