60 ნახვა თებერვალი 16, 2023
16 თებერვლის დღის რიცხვი 210-ია. საქმე ისაა, რომ მრავალწლიანი სასამართლო დავების მიმდინარეობის პერიოდში, წამყვანმა შვეიცარიულმა ბანკმა, Credit Suisse-მა ბიძინა ივანიშვილს კომპენსაციის სახით 210 მილიონი დოლარი გადაუხადა. Bloomberg-ის ინფორმაციით, ბანკს არ განუმარტავს უშუალოდ რომელი სასამართლო დავის კომპენსირებაზე გადაიხადა $210 მილიონი, აგრეთვე არ არის ცნობილი ზუსტი პერიოდი, თუ როდის განხორციელდა აღნიშნული ტრანზაქციები. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რომელი ქვეყნის პასპორტით შეიძლება ყველაზე მეტ ქვეყანაში მოგზაურობა;
64 ნახვა თებერვალი 16, 2023
რომელი ქვეყნის პასპორტით შეიძლება ყველაზე მეტ ქვეყანაში მოგზაურობა; ლიკა მეგუთნიშვილი - BMG-ის რეპორტიორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
შუა დერეფანი - საქართველოს შესაძლებლობა და პოტენციალი;
74 ნახვა თებერვალი 16, 2023
შუა დერეფანი - საქართველოს შესაძლებლობა და პოტენციალი; ირაკლი ღარიბაშვილი - საქართველოს პრემიერ-მინისტრი; ვასილ მაზიაშვილი - TRANSFORD-ის გენერალური დირექტორი; გივი ჩაჩანიძე-COSCO-ს კომერციული დირექტორი; იენ როლინსონი - APM Terminals Poti-ს კომერციული დირექტორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
კანონპროექტი მიკრო ბანკების შესახებ;
52 ნახვა თებერვალი 16, 2023
კანონპროექტი მიკრო ბანკების შესახებ; პაპუნა ლეჟავა - ეროვნული ბანკის ვიცე-პრეზიდენტი; ალექსანდრე ძნელაძე - საბანკო ასოციაციის პრეზიდენტი; გია პეტრიაშვილი - "ემბისის" გენერალური დირექტორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
Service Air ფრენებს რეგიონის ქვეყნებშიც გეგმავს;
44 ნახვა თებერვალი 16, 2023
Service Air ფრენებს რეგიონის ქვეყნებშიც გეგმავს; “ფერი” შიდა ქართლში ქარის ელექტროსადგურს ააშენებს; იგორ აფციაური - „სერვის ეარი“,-ს აღმასრულებელი დირექტორი; ლაშა იორდანიშვილი - "ფერი"-ს აღმასრულებელი დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia