კვირის ბოლოს 17 თებერვლის დღის რიცხვი 3500. სწორედ, ამდენი თანამშრომელი გაათავისუფლა მთავრობამ მის მიერვე დასაქმებული საზოგადოებრივი ადგილებიდან. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
NBA ALL STAR – 2023; ირაკლი მოდებაძე - BM.GE-ის ჟურნალისტი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ამერიკის ფედერალური რეზერვების პოლიტიკა; ჯეიმს ბულარდი - FED-ის კომიტეტის წევრი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ჯანდაცვის მინისტრი პარლამენტში; ზურაბ აზარაშვილი- ჯანდაცვის მინისტრი; რამინა ბერაძე - ჯანდაცვის კომიტეტის წევრი ანტონ ობოლაშვილი - ჯანდაცვის კომიტეტის წევრი ვატო სურგულაძე -საკრებულოს „ლელო საქართველოსთვის“ წევრი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
Credit Suisse და ბიძინა ივანიშვილი - ყველაფერი დავების შესახებ; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
საქმიანი საღამოს ბიზნესსიახლეები; „ბიოლს“ 5-ვარსკვლავიანი სასტუმროს სტატუსი მიენიჭა; „ანაბეჭდი“ სამტრედიაში სამკერვალო საწარმოს ხსნის; "საქართველოს დიდ ქალაქებში, სულ მცირე, ორმოცდაათი ელექტროდამტენი არის საჭირო"; გიორგი ბარნაბიშვილი - "ანაბეჭდის" გენერალური მენეჯერი; დავით იოსავა - "E-Space" აღმასრულებელი დირექტორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
დღის პოლიტიკური და საერთაშორისო მიმოხილვა; ქალთა ჩართულობა ენერგეტიკაში - კონფერენცია; G7-ის სანქციების მორიგი პაკეტი რუსეთის წინააღმდეგ; ამერიკა ბალტიის ქვეყნების დასაცავად მზად არის; Youtube-ს CEO თანამდებობას ტოვებს; თაღლითებმა $21 მლრდ-ის კრიპტოაქტივები მოიპარეს (2022); #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
IMF-ის ანგარიში - ცვლილებები ეროვნული ბანკის შესახებ კანონში #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
გლობალური საფონდო ბირჟების მიმოხილვა ეროვნული ვალუტის მიმოხილვა & გლობალური საფონდო ბირჟების მიმოხილვა; გიორგი თოლორდავა - "საქმიანი საღამოს" წამყვანი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
16 თებერვლის დღის რიცხვი 210-ია. საქმე ისაა, რომ მრავალწლიანი სასამართლო დავების მიმდინარეობის პერიოდში, წამყვანმა შვეიცარიულმა ბანკმა, Credit Suisse-მა ბიძინა ივანიშვილს კომპენსაციის სახით 210 მილიონი დოლარი გადაუხადა. Bloomberg-ის ინფორმაციით, ბანკს არ განუმარტავს უშუალოდ რომელი სასამართლო დავის კომპენსირებაზე გადაიხადა $210 მილიონი, აგრეთვე არ არის ცნობილი ზუსტი პერიოდი, თუ როდის განხორციელდა აღნიშნული ტრანზაქციები. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რომელი ქვეყნის პასპორტით შეიძლება ყველაზე მეტ ქვეყანაში მოგზაურობა; ლიკა მეგუთნიშვილი - BMG-ის რეპორტიორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
შუა დერეფანი - საქართველოს შესაძლებლობა და პოტენციალი; ირაკლი ღარიბაშვილი - საქართველოს პრემიერ-მინისტრი; ვასილ მაზიაშვილი - TRANSFORD-ის გენერალური დირექტორი; გივი ჩაჩანიძე-COSCO-ს კომერციული დირექტორი; იენ როლინსონი - APM Terminals Poti-ს კომერციული დირექტორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
კანონპროექტი მიკრო ბანკების შესახებ; პაპუნა ლეჟავა - ეროვნული ბანკის ვიცე-პრეზიდენტი; ალექსანდრე ძნელაძე - საბანკო ასოციაციის პრეზიდენტი; გია პეტრიაშვილი - "ემბისის" გენერალური დირექტორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
Service Air ფრენებს რეგიონის ქვეყნებშიც გეგმავს; “ფერი” შიდა ქართლში ქარის ელექტროსადგურს ააშენებს; იგორ აფციაური - „სერვის ეარი“,-ს აღმასრულებელი დირექტორი; ლაშა იორდანიშვილი - "ფერი"-ს აღმასრულებელი დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
დღის პოლიტიკური და საერთაშორისო მიმოხილვა კანონპროექტი “აგენტების რეესტრის” შესახებ და ამერიკის კრიტიკა საქართველოს; ილია დარჩიაშვილის ვიზიტი საბერძნეთში; ასლან ბჟანია მოსკოვში გაემგზავრა; ალექსანდრე ლუკაშენკოს განცხადება; მარკ ცუკერბერგისა და მისი ოჯახის ბიუჯეტი იზრდება; ლებრონ ჯეიმსის ხარჯები; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
გლობალური საფონდო ბირჟების მიმოხილვა ეროვნული ვალუტის მიმოხილვა & გლობალური საფონდო ბირჟების მიმოხილვა; გიორგი თოლორდავა - BM.GE-ის ანალიტიკოსი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia