#საქმიანისაღამო: დღის რიცხვი - 103 მილიონი ლარი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: ,,მარტის სიგიჟე’’ #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: Intel-ის თანადამფუძნებელი, გორდონ მური გარდაიცვალა; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: სინთეტიკური საწვავი თუ ელექტროენერგია - როგორი იქნება ავტომობილების მომავალი? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: კონკურენციის სააგენტომ ფარმაცევტულ ბაზარზე ოთხი კომპანიის მოკვლევა დაიწყო #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: დავით მრელაშვილი - ქართველი ექიმი გინესის რეკორდსმენთა სიაში #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: დელისთან მრავალფუნქციური კომპლექსის მშენებლობა იგეგმება - ვინ აპირებს ტერიტორიის განვითარებას? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: ლარის კურსი & გლობალური საფონდო ბირჟების მიმოხილვა / 27.03.2023 გიორგი თოლორდავა - "საქმიანი საღამოს" წამყვანი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: დღის რიცხვი - 85 მილიონი ევრო #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: UEFA-ს 21-წლამდე ევროპის ჩემპიონატის თასი მოგზაურობას იწყებს; ხვიჩა კვარაცხელია სანაკრებო თამაშების წინ; ხვიჩა კვარაცხელია - ფეხბურთელი; #BMG #ბიზნესმედია #საქმიანები #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: კრიპტოთაღლითობები და გაკოტრებული კომპანიები #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: რას ფიქრობს ბილ გეიტსი ხელოვნურ ინტელექტზე? “ხელოვნური ინტელექტის ერა დაიწყო”- ბილ გეიტსი; ჩაანაცვლებს თუ არა ხელოვნური ინტელექტი ადამიანებს? #BMG #ბიზნესმედია #საქმიანები #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრის ვიზიტი საქართველოში - გზავნილები ანალენა ბერბოკი - გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრი; ილია დარჩიაშვილი - საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრი; ირაკლი ღარიბაშვილი - პრემიერ-მინისტრი. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო: დღის საერთაშორისო პოლიტიკური ამბების მიმოხილვა ზელენსკისა და სი ძინპინს შორის სატელეფონო საუბარი იგეგმება; აშშ ჩინურ კომპანიების დამატებით სანქციებს უწესებს; “მოდერნა” #COVID19-ის ვაქცინის ფასის გაოთხმაგებას გეგმავს; LG Energy Solution-ი არიზონაში საწარმოო კომპლექსის აშენებას გეგმავს; რუსეთში ზეთისა და ხორბლის ექსპორტის შეწყვეტას განიხილავენ; ყაზახეთი რუსეთში
#საქმიანისაღამო: ლარის კურსი & გლობალური საფონდო ბირჟების მიმოხილვა / 24.03.2023 გიორგი თოლორდავა - "საქმიანი საღამოს" წამყვანი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო - რომელი ბრენდი აირჩია ერლინგ ჰოლანდმა? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო - მსოფლიოს წამყვანი ცენტრალური ბანკები მონეტარულ პოლიტიკას ამკაცრებენ; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
✔საქართველოს მთავრობა ათზე მეტ საერთაშორისო საარბიტრაჟო დავაში მონაწილეობს; ✔საარბიტრაჟო დავები და საქართველოს საინვესტიციო იმიჯი; ✔რატომ გვაქვს ბევრი მიმდინარე საარბიტრაჟო დავა? ✔ხარჯები, რომლებსაც ბიუჯეტიდან საარბიტრაჟო დავებში იურისტებისთვის ვიხდით; ✔არბიტრაჟი, როგორც კომერციული დავების მოგვარების გზა; ✔კომერციული დავების გადაწყვეტა "გერმანული მოდელით"; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო - ფინანსთა მინისტრი პარლამენტში; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
✔ფინტექ-კომპანია Raisin-მა 60 მილიონი ევროს მოცულობის ინვესტიცია მოიზიდა; ✔ქართული სალიზინგო ბაზრის მოცულობა 10%-ით გაიზარდა; ✔„ელვინ ტექნოლოჯისმა“ აშშ-ს საელჩოს გამოცხადებულ კონკურსში გაიმარჯვა; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრის განცხადება-შეფასებები;ენტონი ბლინკენის მოსმენა სენატში; შვეიცარიის ცენტრალურმა ბანკმა მონეტარული პოლიტიკა გაამკაცრა; JIP Group-ი Toshiba-ს ყიდულობს; საფრანგეთში საპენსიო რეფორმის გამო აქციები გრძელდება; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ლარის კურსი & გლობალური საფონდო ბირჟების მიმოხილვა / 23.03.2023 გიორგი თოლორდავა - საქმიანი საღამოს წამყვანი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რიკო ექსპრესმა, თიბისი კაპიტალის დახმარებით, საკრედიტო პორტფელით უზრუნველყოფილი 3 წლიანი ობლიგაციები გამოუშვა. 130 მილიონი ლარის ემისიიდან 100 მილიონი ლარი წარმატებით განთავსდა, დარჩენილი თანხა კი, წლის განმავლობაში, კომპანიის ლიკვიდურობის საჭიროების შესაბამისად განთავსდება. გამოშვებული ობლიგაციის საპროცენტო განაკვეთი „თბილისის ბანკთაშორის საპროცენტო განაკვეთს“ + 2%-ით განისაზღვრა, რაც ადგილობრივ ბაზარზე ლარში გამოშვებული კორპორაციული ფასიანი ქაღალდების ყველაზე დაბალი განაკვეთია. „რიკო ექსპრესის“ მიერ, ობლიგაციების ემისიით მოზიდული 100 მილიონი ლარი, სრულად საბანკო სესხების რეფინანსირებას მოხმარდება. განთავსებული ობლიგაციების ძირითადი ინვესტორები კომერციული ბანკები არიან. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანისაღამო - დღის რიცხვი - 5.8 მილიონი დოლარი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
✔რაზე ისაუბრეს სი ძინპინმა და ვლადიმირ პუტინმა მოსკოვში? ✔სი ძინპინის ახალი საგარეო პოლიტიკა; ✔ჩინეთი და რუსეთი დასავლეთის წინააღმდეგ; ✔ჩინეთის ინიციატივით ირანმა და საუდის არაბეთმა სამშვიდობო შეთანხმება გააფორმეს; ✔რუსეთ-უკრაინის ომის დასრულება - პეკინის ხედვა; ✔რუსეთში დასავლურ კომპანიებს ჩინური ბრენდები ჩაანაცვლებენ; ✔ჩინეთი რუსეთის მთავარი სავაჭრო პარტნიორი გახდა; ✔რუსეთში ყველაზე მოთხოვნად ვალუტად ჩინური იუანი იქცა; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia