ხის სახლები საქართველოში, Glulam-ის მასალით
28 ნახვა ნოემბერი 30, 2025
საქართველოში უმაღლესი ხარისხის ხის მასალა - Glulam-ისგან სახლების და შენობების მშენებლობის შესახებ ვისაუბრებთ. ლამინირებული, პროფილირებული, შეწებებული ხის ძელებისგან სახლების მშენებლობა საქართველოსთვის ერთგვარ სიახლეს წარმოადგენს. თუმცა, რამდენიმე თვის წინ ჩვენ მოგიყევით კომპანია ეკო ჰაუს ოცდაერთის შესახებ, და ჩვენი ჟურნალისტი ვიქტორია მღებრიშვილი ამ დარგში მომუშავე ერთ-ერთი პირველი კომპანიის, ანუ "Eco House XXI"-ის დირექტორს ტატიანა ლიტვინოვას კიდევ ერთხელ შეხვდა და ესაუბრა. მასთან ერთად საქართველოში ხის სახლების მშენებლობის გამოცდილებაზე და კონკრეტულად Glulam-ით მშენებლობის გამორჩეულ უპირატესობებზე და პერსპექტივებზე დარგის წარმომადგენელმა მექანიკის ინჟინერიისა და ტექნოლოგიის დოქტორი საქართველოს ხის დამმუშავებელთა და ავეჯის მწარმოებელთა ასოციაციის აღმასრულებელ დირექტორს მამუკა ხოშტარიამ გაამახვილა ყურადღება. ჩვენი მიზანი იყო ერთის მხრივ შეგვეფასებინა ის პროგრესი და ინტერესი რაც საქართველოს საზოგადოებამ გამოხატა გლულამის ტექნოლოგიის და სახლების მიმართ და მეორეს მხრივ მეტად ჩავუღრმავდეთ ერთგვარ ბიზნეს მოცემულობას, რომელსაც წარმოადგენს კომპანია ეკო ჰაუს ოცდაერთი: და ეს არის ფასი, რომელიც ნამდვილად არ არის იაფი. და ეს არის კომპანიის გარანტიის ქვეშ წარმოებული უმაღლესი დონის ხარისხიანი ხის სახლები, რომელიც ათეულობით წლის განმავლობაში ასიამოვნებს მომავალ მესაკუთრე მობინადრეებს. როგორ უმკლავდება ეს კომპანია ამ საკმაოდ რთულ ბიზნეს პარადიგმას და მოცემულობას ქვეყანაში, სადაც ნამდვილად იციან ხარისხიანი სახლის ფასი და რასაც ვუყურებ, შესაბამისი ფინანსები ქვეყანაში ნამდვილად არის. სტუმრები: ტატიანა ლიტვინობა - Eco House XXI, აღმასრულებელი დირექტორი; მამუკა ხოშტარია - საქართველოს ხის დამამუშავებელთა და ავეჯის მწარმოებელთა ასოციაცია, აღმასრულებელი დირექტორი; ინტერვიუერი: ვიქტორია მღებრიშვილი, BMG, ჟურნალისტი; საუბარს სინქრონულად თარგმნის სათარჯიმნო კომპანია Translation Company NG Georgia #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
17:15
„ამბასადორი აილენდ ბათუმი” - როგორ მიმდინარეობს პროექტის მშენებლობა?
38 ნახვა ნოემბერი 30, 2025
გაცხადდა "ამბასადორი ჯგუფის" მიერ, ჯერ არქიტექტორული პროექტის, შემდეგ საინვესტიციო კონტურებიც, პარალელურად ყალიბდებოდა ჯგუფი, გუნდი, რომელიც მუდმივად რჩებოდა უმცირესობაში, რომ ეს ერთის მხრივ სრულიად წარმოუდგენელი და გიჟური პროექტი საქართველოში ოდესმე განხორციელდებოდა .არადა, ხორციელდება, შენდება და მერე როგორ! სტუმარი: გოჩა კამკია - „ამბასადორი აილენდ ბათუმი”, გენერალური დირექტორი; ინტერვიუერი: გიორგი ისაკაძე - BMG, გენერალური პროდიუსერი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
42 ნახვა ნოემბერი 30, 2025
"პაშა ბანკმა" და "პაშა ჰოლდინგმა" თბილისში პარტნიორებთან ერთად ბიზნეს ფორუმს უმასპინძლეს. EY-სთან, VISA-სთან და SOCAR-თან პარტნიორობით გამართულ ფორუმზე საქართველოსა და აზერბაიჯანის სხვადასხვა ინდუსტრიის ლიდერები შეიკრიბნენ. მონაწილეებმა ორმხრივი სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების გაუმჯობესებაზე, სტრატეგიული ინვესტიციების მხარდაჭერასა და ახალი შესაძლებლობების წარმოჩენაზე სხვადასხვა სექტორში იმსჯელეს. ფორუმი საკმაოდ მაღალ დონეზე წარიმართა, და აქ იგულისხმება როგორც მოწვეული და დამსწრე საზოგადოება, ასევე მასპინძლებიც: "პაშა ბანკი" საქართველოს გენერალურმა დირექტორმა, რამილ იმამოვმა, რეგიონში ბიზნესის მზარდ პოტენციალზე ისაუბრა, ხოლო პაშა ჰოლდინგის" გენერალური დირექტორის მოადგილემ, დაიანათ სადულაევმა, ისაუბრა საქართველოში სტრატეგიული ინვესტიციების მნიშვნელობასა და ორ ქვეყანას შორის პარტნიორული ურთიერთობის განსაკუთრებული როლზე. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia