"ბუბა" ბუ - #მხოლოდქართული ხელოვნური ინტელექტის სათამაშო
28 ნახვა დეკემბერი 14, 2025
წარმატებები და მსოფლიო სტარტაპების რეიტინგში მოხვედრა მინდა ვუსურვო კიდევ ერთ ქართულ კომპანიას, რომელმაც სრულიად უნიკალური პროდუქტი წარმოადგინა ბაზარზე მინდა წარმოგიდგინოთ - "ბუბა ბუ", რომელიც BMG-შიც გვყავს და ის სპეციალურად პატარებისთვის, 3-დან 12-წლამდე პატარებისთვის არის შექმნილი. "ბუბა" ხელოვნურ ინტელექტზე მომუშავე ხელსაწყოა, რომელიც რამდენიმე ენაზე ესაუბრება მის მფლობელებს. და ამ რამდენიმე ენას შორის არის ქართული ენაც, რომელიც სხვა ტექნიკურ დეტალებთან ერთად ბუბა ბუსთვის შექმნილი სპეციალური აპლიკაციით იმართება. ცხადია, ყველაფერი ლიცენზირებული და რაც მთავარია, ბავშვებთან მხოლოდ საუბრობს და განიხილავს პატარებისთვის უსაფრთხო თემებს. კარგი ისტორია მზადდება რუბრიკა "მხოლოდ ქართულში", რომელსაც იუბილარ "ჯიემფარმასთან" ერთად წარმოგიდგენთ. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
GM PHARMA 25 წლის იუბილეს აღნიშნავს
GM PHARMA, რომელიც დაარსების საიუბილეო 25 წელიწადს აღნიშნავს. კომპანია დღეს უკვე 600 ზე მეტი თანამშრომლით და გუნდის წევრით არის წარმოდგენილი. მათ მიერ წარმოებული მედიკამენტების საქართველოსა და მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებში 14 მილიონამდე ადამიანი მკურნალობს. კომპანიის მიერ წარმოებული პროდუქცია და მედიკამენტები, ისევე როგორც თავად საწარმო აღიარებულია ყველა შესაძლო და არსებული უმაღლესი შეფასების სერტიფიკატით, რაც მას გზას მსოფლიოს პრაქტიკულად ყველა ქვეყანაში უხსნის. დაფუძნების დღიდან კომპანიის მისია და ფასეულობები უცვლელია – მეცნიერულ მიდგომებზე და ინდუსტრიის საუკეთესო პრაქტიკაზე დაყრდნობით ხარისხისა და პროდუქტების მუდმივი სრულყოფა და ისეთი მედიკამენტების წარმოება-მიწოდება, რომელიც პაციენტების ცხოვრების ხარისხს გააუმჯობესებს და მათ სიცოცხლეს გაახანგრძლივებს. ასეთი ზრდის საშუალება მომდინარეობს ცხადია ერთგული და თავდადებული გუნდის წევრებისგან, რომელთაც ვუთვლით მილოცვებს საუკეთესო სურვილებით. უმთავრესი ღირებულება და მისია რაც კომპანიის დეენემში ჩაიდო, სიკეთის სამსახური საზოგადოების საუკეთესო ინტერესებიდან გამომდინარე შედგა. მილოცვები კახა ოქრიაშვილს, დაუდრგომელ და მიზანდასახულ ბიზნესმენს, რომელმაც შეძლო და კომპანია რეგიონში ერთ-ერთ წამყვან ბიზნეს სუბიექტად ჩამოაყალიბა. ბიზნესმენს წინ, გაცილებით საინტერესო და ამბიციური გეგმები აქვს, და დღეს სრულად, ბოლომდე არის ჩართული როგორც ჯიემფარმას, ასევე პეესპე ჯგუფის ყოველდღიურობაში. წინ კი კახა ოქრიაშვილის და მისი გუნდისთვის ახალი მიზანია: გავხდეთ ერთ-ერთი საუკეთესო და ყველაზე სწრაფად მზარდი ფარმაცევტული კომპანია ცენტრალურ და აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონში - მოვხვდეთ მსოფლიოს 200 საუკეთესო ფარმაცევტული კომპანიის სიაში და მივაღწიოთ 1 მილიარდი დოლარის საექსპორტო ღირებულებას. წარმატებები და მრავალი იუბილე მოგველოცოს ყველაზე საქმიანების სტუდიიდან. მოკითხვები და გილოცავთ გუნდს! #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia