ირაკლი კობახიძე ბიზნესს ნაწილს ხვდება - ორშაბათს, 13.00 საათზე
50 ნახვა დეკემბერი 22, 2024
ორშაბათს, შუადღეს ირაკლი კობახიძე საქართველოს მთავრობის კანცელარიაში მთავრობის სხდომის ოთახში ეპატიჟება ბიზნესმენებს, საქმიან ადამიანებს ვისთანაც გამართავს შეხვედრას მიმდინარე მოვლენებთან დაკავშირებით და სავარაუდოდ გააჟღერებს მთავრობის ხედვას ვითარებაზე, ვიცე პრემიერ დავითაშვილთან და შესაძლოა სხვა პირებთან ერთადაც. ნამდვილად არ გამოვდგები, არც ვაპირებ ვაკადრო საკუთარ თავს ან საქმიან საზოგადოებას მათი მრჩეველი ვიყო დასწრების პირობებში რა საკითხები უნდა წამოწიონ, თუმცა თხოვნა მაქვს თქვენთან, ნამდვილად, უმორჩილესი და ამ ორ კითხვაზე წამოიღეთ თქვენთვის მაინც პასუხი, თორემ ჩვენ პასუხი დიდი ხანია მიღებული გვაქვს ამდენ ტლინკინში - მაშ ასე, კითხვები შემდეგია: რატომ წამოვიდა მთელი ცივილიზებული მსოფლიო საქართველოს წინააღმდეგ აწ უკვე სანქციებით და ხედავს თუ არა ბატონი კობახიძე პოზიტიურ პერსპექტივას ამ ვითარებაში ქვეყნის ეკონომიკის განვითარებისა? რა ხდება თუ პრეზიდენტი ტრამპის ადმინისტრაციამ ვერ მოიცალა საქართველოსთვის პოზიტიური დღის წესრიგით და სანქციები დარჩა როგორც არის? მე კარგადა ვიცი და მსოფლიო პრაქტიკა და მაგალითები ადასტურებს, რომ სანქცირებულთა სიაში ვინც შევიდა, იქიდან ამოწერილი მე არავინ მინახავს მგონი ნაწილს გჯერათ, რომ 20 იანვარს ტრამპი საქართველოთი დაიძინებს და გაიღვიძებს, და თუ მიიღებთ ამ კითხვებზე პასუხს, და დიდი ალბათობით, ახალ არაფერს არ მოისმენთ. არავინ გთხოვთ გმირობას და საკუთარ თავზე გადახტომას. უბრალოდ, შეხვედრიდან გამოსვლის შემდეგ რახან მიდიხართ და ესწრებით ეცით პატივი საზოგადოებას, დეტალურად მოუყევით რაზე ისაუბრეთ, და შემდგომ, უკვე, შემოუერთდით ან არ შემოუერთდეთ ამ პლატფორმას freebusiness.ge - რომელსაც ოროსანი სახელმწიფო ჩინოვნიკები და დაგრძელებული პროპაგანდონები პოლიტიკურ პლატფორმას ეძახიან, ამ დროს კი ყველაზე თავისუფალი ადამიანების ერთობას გამოხატავს. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#მხოლოდქართული ტაქსის გამოძახების სერვისი - "რაში"
44 ნახვა დეკემბერი 22, 2024
სულ ცოტა ხნის წინ ბაზარზე ტაქსის გამოძახების ქართული კომპანია - "რაში" გამოჩნდა. სტარტაპმა უკვე მოახერხა, რომ თავის გუნდში 1800-მდე მძღოლი გაეწევრიანებინა და ერთგული მომხმარებლებიც დაეგროვებინა, რომლებსაც, როგორც აღმოჩნდა, ყველაზე მეტად ტაქსის გამოძახების სერვისის ქართული ალტერნატივის გამოჩენა, განსაკუთრებულად გაეხარდათ. კომპანიას საკმაოდ დიდი გეგმები აქვს წინ, დღემდე აქტიუირად მუშაობენ, რომ გადატვირთულ ბაზარზე თავი დაიმკვიდრონ, უახლოეს მომავალში კი გეგმავენ, რომ თბილისის ფარგლებს გასცდნენ და პირველ რიგში, დედაქალაქის შემოგარენი დაფარონ. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რა არის ე.წ. Deep State-ი?
66 ნახვა დეკემბერი 22, 2024
ირაკლი კობახიძისგან ასევე მივიღეთ კიდევ ერთი და მორიგი მინიშნება, რომ ომის გლობალური პარტიის შემდეგ, ვითარებას მსოფლიოში ალაგებს ე.წ. "დიფ სტეიტი". მეტიც, ირაკლი კობახიძეს და ალბათ ბიძინა ივანიშვილსაც აქვთ ამ დიფ სტეიტის ტელეფონის ნომრებიც და კონტაქტიც, რადგან გახარიას მოხსნას სდომებიათ შინაგან საქმეთა მინისტრობიდან და ეგრევე ზარი მივიღეთ დიფ სტეიტისგანო. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
62:18
სანქციების გავლენა საქართველოს ეკონომიკაზე - რა რისკების წინაშეა ქვეყანა?
36 ნახვა დეკემბერი 22, 2024
საინტერესოა, რა გავლენა ექნება ამ სანქციებს საქართველოზე და მის ეკონომიკაზე, სანქციები რომელიც ჯერ მხოლოდ გამოცხადების საწყის ფაზაშია და ყველაფერი წინ გაქვთ ამ მიმართულებითაც. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia