ზაფხულის ტურისტული სეზონი ბახმაროში
ზაფხულის ტურისტული სეზონის მოსვლასთან ერთად BMG ტრადიციულად აგრძელებს საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებში, სხვადასხვა კურორტებზე არსებული ვითარების მოკითხვას. ამჯერად ჩვენს ფოკუსში მოხვდა ბახმარო, სადაც უკვე მესამე კვირაა ზაფხულის ტურისტული სეზონი გახსნილია და როგორც ადგილობრივი სასტუმრო ინდუსტრიის წარმომადგენლები აცხადებენ, არსებობს ჯავშნების მზარდი რაოდენობაც. სტუმარი: გიორგი კეჭაყმაძე - "პანორამა ბახმაროს" დამფუძნებელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რას ითხოვენ კურიერები?
36 ნახვა ივნისი 9, 2025
შრომის შესაბამისი ანაზღაურება, უცხო ქვეყნის მოქალაქეების დასაქმების რეგულირება და საკურიერო სერვისში არსებული უთანასწორო მიდგომების გადახედვა - ამ მოთხოვნებით საკურიერო კომპანიებში დასაქმებულმა პირებმა ქალაქში მსვლელობა გამართეს, ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურს კი „ვოლტისა“ და „გლოვოს“ წინააღმდეგ ოფიციალური საჩივრით მიმართეს. კურიერების ნაწილი აცხადებს, რომ თუ სახელმწიფო მათი მოთხოვნების დაკმაყოფილებაზე უარს იტყვის, ისინი პროტესტის სხვა ფორმებზე გადავლენ. რა ტიპის უკანონობაზე საუბრობენ დასაქმებულები და ჰქონდა თუ არა გასული კვირის ბოლოს დაწყებულ პროტესტს გამოხმაურება? ტუმარი: ბექა კობრიაშვილი - კურიერი, აქციის თანაორგანიზატორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
საერთაშორისო თანამშრომლობა პროფესიული განათლების ფარგლებში
საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარება საქართველოს ბიზნესის აკადემიის სამი სტრატეგიული მიზნიდან ერთ-ერთია. გართულებული საერთაშორისო ურთიერთობების ფონზე ქართული და ევროპული ინსტიტუციების თანამშრომლობის შენარჩუნება და განვითარება უმნიშვნელოვანესია. სწორედ ამ მიზნით აკადემიის ხელმძღვანელობის მხრიდან გერმანიასა და პორტუგალიაში შედგა ვიზიტი გასული წლის ბოლოს და ევროპულ პროფესიულ სკოლებთან პარტნიორული ურთიერთობების დამყარება მოხდა. ეს მისია კი რამდენიმე თვეში ფორმალური თანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმებით დასრულდა. თომას ცულხის საპასუხო ვიზიტი თანამშრომლობის დეტალების დაზუსტებას და აკადემიის შესაძლებლობების ადგილზე შეფასებასაც ისახავს მიზნად. მალე დაინტერესებულ მხარეებს მიეცემათ შესაძლებლობა ამ თანამშრომლობის სიკეთეებით ისარგებლონ. იქამდე კი ჩვენ მოვისმენთ დეტალურად, რას უნდა ველოდოთ აღნიშნული პარტნიორობისგან? სტუმრები: თომას ზოლხი - ერასმუსის პროგრამების ხელმძღვანელი, ინფორმაციის ტექნოლოგიების პროფესიული სკოლა; კახაბერ ერაძე - რექტორი, საქართველოს ბიზნესის აკადემია - SBA #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#ავიაციისსიახლეები: ქუთაისსა და ლიონს შორის პირდაპირი რეგულარული ავიამიმოსვლა დაიწყო
#ავიაციისსიახლეები: ✈ მხოლოდ შიდა ფრენები, შემცირებული გამტარობა და ბიუჯეტი - რას გეგმავს მთავრობა თელავის აეროპორტში? ✈ თბილისის საერთაშორისო აეროპორტმა კვლავ მოიპოვა ISAGO-ს სერტიფიკატი; ✈ ქუთაისსა და ლიონს შორის პირდაპირი რეგულარული ავიამიმოსვლა დაიწყო; ✈ სავაჭრო-სამრეწველო პალატის ავიაციის კომიტეტის წევრების შეხვედრა გაიმართა; ✈ 15 ივნისიდან თბილისიდან ფრენებს Air Serbia იწყებს; კვირის ყველაზე მნიშვნელოვანი და საინტერესო სიახლეები საავიაციო სექტორიდან - მარიამ იზორია მიმოხილვით #ავიაცია #ავიამიმოსვლა #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia