#საქმიანიდილა - 27 ივნისი - პროლოგი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
52 წელი კბილის ჯაგრისით მუცელში #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
პირველი დამლაგებელი რობოტი - LOKI #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
მივიღეთ გადაწყვეტილება, სრულად ავკრძალოთ ჩანაცვლებითი თერაპიის პროგრამების განხორციელება კერძო სუბიექტების მიერ, - ამის შესახებ "ქართული ოცნების" მთავრობის პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ განაცხადა. როგორც მან აღნიშნა, საზოგადოებაში არსებობს საფუძვლიანი ვარაუდი, რომ კერძო კომპანიების მიერ გაწეული მომსახურება, ხშირ შემთხვევაში, არა პაციენტის განკურნებას, არამედ მისთვის ნარკოტიკული საშუალების ლეგალურად მიწოდებას ისახავს მიზნად. რა შედეგის მომტანი იქნება ცვლილება და ზოგადად რა ნარკოპოლიტიკას ეწევა ქვეყანა? სტუმარი: ვატო სურგულაძე - ჯანდაცვის მენეჯმენტის სპეციალისტი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
სამშენებლო და სარემონტო მასალების სექტორის შემოსავლის თითქმის ⅔, 65.8% იმპორტულ პროდუქტზე მოდის. როგორც Galt & Taggart-ის 2024 წლის სექტორულ კვლევაშია აღნიშნული, სექტორის ძირითადად იმპორტზეა დამოკიდებული, თუმცა ზოგიერთ ქვესექტორში ადგილობრივი წარმოების პროდუქცია ჭარბობს. კერძოდ, სამშენებლო მასალების ქვესექტორში, რომლის შემოსავალმაც 2024 წელს $2.1 მილიარდი შეადგინა, 66.7% ადგილობრივ წარმოებაზე მოდის: "რასაც ხელს უწყობს ძლიერი ადგილობრივი ინდუსტრია, ხოლო ტრანსპორტირების სირთულეები და ფასი იმპორტს აფერხებს. სარემონტო მასალებისა და ავეჯის ქვესექტორებში, რომელთა ჯამური შემოსავალიც $3.0 მილიარდია, შემოსავლის ძირითადი წილი იმპორტზე მოდის. კერძოდ, სარემონტო მასალების შემთხვევაში ეს მაჩვენებელი 82.3%-ია, ავეჯის კი - 76.7%. Galt & Taggart-ის კვლევაში აღნიშნულია, რომ ადგილობრივი წარმოება რამდენიმე ნიშურ სეგმენტს ფარავს. რაც შეეხება საოჯახო ტექნიკას, მისმა შემოსავალმაც $600 მილიონი შეადგინა, ის თითქმის სრულად იმპორტულ პროდუქტზეა დამოკიდებული. ერთადერთი ტექნიკა, რომელსაც საქართველო აწარმოებს, წყლის გამაცხელებელია, რომელთა ძირითადი ნაწილის ქვეყნიდან ექსპორტზე გადის. სტუმრები: გიორგი დაბრუნდაშვილი - "ეშლი ჰოუმსთორი საქართველოს” გენერალური მენეჯერი; გიორგი გოგნაძე - „ლაზიერი“ აღმასრულებელი დირექტორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რომელი პროდუქტებით (ვერ) აკმაყოფილებს საქართველო საკუთარ მოთხოვნას? - როგორ გავზარდოთ თვითუზრუნველყოფის კოეფიციენტი სტუმრები: რევაზ ვაშაკიძე - “ჩირინას” დამფუძნებელი; ლევან სილაგავა - მეხორბლეთა ასოციაციის ხელმძღვანელი; გოჩა ცოფურაშვილი - სოფლის მეურნეობის დარგის სპეციალისტი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
გუშინ სასტუმრო ტელეგრაფშია LSG Solutions-ის საიუბილეო ღონისძიება გაიმართა, სახელწოდებით "5-Year Journey – Delivery Partner". დიზაინისა და პროექტების მართვის კომპანიამ პარტნიორებს, საჯარო და კერძო სექტორის წარმომადგენლებს გააცნო ხუთწლიანი საქმიანობის შედეგები და სამშენებლო ინდუსტრიაში პარტნიორობის ინოვაციური მოდელის — Delivery Partner-ის — დანერგვა დააანონსეს. Delivery Partner წარმოადგენს მომსახურების ახალ სტანდარტს, რომელიც სცილდება ტრადიციული სამშენებლო ზედამხედველობის ჩარჩოებს. მოდელი აერთიანებს პროექტის სრულ ციკლს, იდეის გაჩენიდან მის ექსპლუატაციამდე — და დამკვეთს სთავაზობს გრძელვადიან შედეგებზე ორიენტირებულ, პასუხისმგებლობასა და ნდობაზე დაფუძნებულ პარტნიორობას. სტუმარი: სოსო ბერიძე - LSG Solutions-ის მმართველი პარტნიორი, გენერალური დირექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
დეველოპერული კომპანია ზიონის გამორჩეულ, პრემიუმ კლასის პროექტზე უნდა ვისაუბროთ, ეს არის “ზიონი კრწანისში საელჩოებთან” - საცხოვრებელი კომპლექსი, რომელიც თბილისის დიპლომატიურ უბანში შენდება და როგორც მისის მესვეურები განმარტავენ, აერთიანებს როგორც თანამედროვე არქიტექტურას, ისე მაღალი ხარისხის მშენებლობასა და ცხოვრების გამორჩეულ სტილს. უპირატესობაა ასევე ეფექტური დაგეგმარება, იზოლაციის პრემიუმ სისტემები და რეკრეაციული ზონა, რომ აღარაფერი ვთქვათ გამაჯანსაღებელი სივრცეების მრავალფეროვნებაზე. სტუმრები: ნათია ცხადაია - "ზიონის" ბიზნესის განვითარების ხელმძღვანელი; მატეო ნუნზიატი - "მატეო ნუნზიატის ინტერიერის დიზაინის სტუდიის" დამფუძნებელი, ინტერიერის დიზაინერი, არქიტექტორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ვინ არიან ავეჯის წარმოების ბიზნესის გლობალური გიგანტები? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
"გოგორა" - ეს არის კომპანია, რომელიც ერთი მხრივ საბავშვო ავეჯის წარმოებაზეა ორიენტირებული, მეორე მხრივ კი სოციალურ პროექტებს ახორციელებს და ცდილობს ქვეყანაში ბავშვთა განმავითარებელი ავეჯის მიმართ ცნობიერება ამაღლდეს. უნდა ვთქვათ ისიც, რომ გოგორას პროდუქტით ადგილობრივ მომხმარებელთან ერთად, უკვე საერთაშორისო ბაზრებიც ინტერესდებიან. სტუმარი: ნინო რაზმაძე - “გოგორა”, თანადამფუძნებელი მარიამ იზორია - #მხოლოდქართული, ავტორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
44 წლის წინ, დღეს უკვე ტექნოლოგიურმა გიგანტმა მაიკროსოფტმა უდიდესი ნაბიჯი გადადგა განვითარების გზაზე და ოფიციალურად ჩამოყალიბდა როგორც კორპორაცია. ეს მას შემდეგ მოხდა, რაც კომპანიამ IBM-თან უმნიშვნელოვანესი ხელშეკრულება გააფორმა და ამ უკანასკნელის პერსონალური კომპიუტერებისთვის ოპერაციული სისტემის მიწოდებაზე აიღო პასუხისმგებლობა. 1981 წლის 25 ივნისს მაიკროსოფტის კორპორაცია ოფიციალურად დარეგისტრირდა ვაშინგტონში, მისი პრეზიდენტი და გენერალური დირექტორი კი კომპანიის დამფუძნებელი ბილ გეიტსი გახდა. სწორედ ამ გარდამტეხი თარიღიდან იწყება ტრანსფორმაცია პატარა, პროგრამული უზრუნველყოფის მიმწოდებელი კომპანიიდან გლობალურ ტექნოლოგიურ გიგანტამდე. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
დღევანდელ დღეს 47 წლის წინ ისტორიაში ერთ-ერთმა უდიდესმა მოკრივემ, მუჰამედ ალიმ პროფესიონალური კარიერა დაასრულა. მის კარიერას წინ უძღოდა უამრავი მსოფლიოს საჩემპიონო ქამარი, ლეგენდარული ბრძოლები და სოციალური აქტივიზმი, რამაც მისი მასშტაბი სპორტზე უფრო დიდი გახადა. ვინაიდან მუჰამედ ალის საბრძოლო კარიერა მეტ ნაკლებად ყველასთვის ცნობილია, ამიტომაც გადავწყვიტეთ კრივი შედარებით მეორე ფლანგზე გადავწიოთ და მისი ნაკლებად ცნობილი მხარე გავიხსენოთ. ანუ ალის სოციალური აქტივობები და პიარ თუ მედია წარმომადგენლებთან ურთიერთობა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ქართულმა ფინტექ-კომპანია Keepz-მა ბიზნესისთვის გადახდების მიღების ახალი გზა შექმნა. ბმულით გადახდის ფუნქციონალს უკვე არაერთი ქართული კომპანია იყენებს, განსაკუთრებით საინტერესო კი ეს პროდუქტი სამშენებლო და დეველოპერული სექტორისთვის აღმოჩნდა. “მონოლით ჯგუფი” ერთ-ერთი პირველი კომპანია იყო, რომელმაც Keepz-ის ბმულით გადახდა დანერგა და მომხმარებლის ცხოვრება გაამარტივა. რა არის და როგორ მუშაობს Keepz-ის ბმულით გადახდა? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
მსოფლიოს უმდიდრესი ადამიანები საცხოვრებლად ისეთ ქალაქებს ანიჭებენ უპირატესობას, რომლებიც მეგობრული საგადასახადო პოლიტიკით, ცხოვრების მაღალი ხარისხითა, უსაფრთხოებით, ეკონომიკური სტაბილურობითა და გამართული სამართლებრივი მექანიზმებით გამოირჩევა. რომელი ქალაქები აკმაყოფილებენ სხვებზე მეტად ამ კრიტერიუმებს და სად იყრის თავს ყველაზე მეტი მილიონერი - ამ კითხვებზე საპასუხოდ Henley and Partners-მა უახლესი კვლევა წარმოგვიდგინა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
საათების მწარმოებელმა შვეიცარიულმა კომპანია Urwerk-მა დავით კაკაბაძესთან კოლაბორაციით ახალი საათი UR-100V TIME AND CULTURE III წარადგინა. აღნიშნულ ინფორმაციას საათების მწარმოებელი სახლის ოფიციალურ ვებგვერდსა და სოციალურ არხებზე აქვეყნებს. საათების მსოფლიო ბრენდისა და დავით კაკაბაძის თანამშრომლობის შედეგის შესახებ Facebook-ის პირად გვერდზე ბიზნესმენმა რესან ქიქავამ დაწერა. როგორც მან BM.GE-სთან აღნიშნა, ეს არის უნიკალური საათი, რომელიც ოქროსია და URWERK-ისთვის მინანქარში შესრულებული პირველი ნამუშევარია. ამ დროისთვის საათის ღირებულება უცნობია. შვეიცარიული საათების ერთ-ერთმა ყველაზე ცნობილმა მწარმოებელმა Urwerk-მა, David Kakabadze Art Studio-სთან თანამშრომლობით, თავის ერთ-ერთ ყველაზე გაყიდვად მოდელზე, ქართველების მიერ ტიხრულ მინანქარში შესრულებული ციფერბლატი ჩასვა, სვეტიცხოვლის საკათედრო ტაძრის კედლიდან აღებული მაცხოვრის ფრესკის გამოსახულებით. აღსანიშნავია, რომ არა მხოლოდ მინანქრის ნაწილი, არამედ თავად ციფერბლატის ეს რთულად შესასრულებელი ფორმა, დავით კაკაბაძის სტუდიაში დამზადდა, რაც მნიშვნელოვანი საინჟინრო მიღწევაა. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#საქმიანიდილა - 26 ივნისი - პროლოგი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
2024-2025 სასწავლო წლიდან საქართველოში ზოგადი განათლების სისტემაში ახალი რეფორმა იწყება — განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო 20 საპილოტე სკოლაში პროფესიული პროგრამების ინტეგრირებას იწყებს, რაც უფროსკლასელებს (XI-XII კლასები) საშუალებას მისცემს, ატესტატთან ერთად პროფესიული განათლების დიპლომიც მიიღონ - ამის შესახებ მთავრობის მიერ პარლამენტში ინიციირებული კანონის პროექტის განმარტებით ბარათში წერია. განმარტებით ბარათში ვკითხულობთ, რომ სამინისტრო ამ ცვლილებით უზრუნველყოფს, რომ სკოლაშივე მიღებული პროფესიული კვალიფიკაცია სრულფასოვნად ჩაითვალოს და მოსწავლეს ერთდროულად გაუხსნას კარი როგორც შრომის ბაზარზე, ისე უმაღლეს განათლებაში. სტუმარი: ნინო ელბაქიძე - "ზრდასრულთა განათლების საერთაშორისო ინსტიტუტი", დამფუძნებელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
1901 წლის 24 ივნისს პარიზში პაბლო პიკასოს ნახატების პირველი გამოფენა გაიმართა, რომელმაც მხატვრის კარიერაში გარდამტეხი როლი შეასრულა. დღეს პიკასოს ნამუშევრები მილიონობით დოლარადაა შეფასებული, ამ შედეგისკენ მიმავალი გზა კი სწორედ იმ პირველმა გამოფენამ გაკვალა, სადაც მხატვრის 64 ნამუშევარი იყო წარმოდგენილი. რამდენადაა დღეს შეფასებული პიკასოს ნახატები და რომელია მსოფლიოს ყველაზე ძვირადღირებული ნახატი? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
კალიგრაფია, რომელსაც შოთა რუსთაველის ვეფხისტყაოსანში ვხვდებით, მალე მხატვრულად, ილუსტრაციებით გაცოცხლდება… ამ ამბის ავტორი კი ხელოვანი შოთა საგანელიძეა. ნამუშევრებში ქართული დამწერლობის სამივე სისტემას, ასომთავრულს, ნუსხურსა და მხედრულს იყენებს. თითოეულ პორტრეტს ყოველთვის კალიგრაფიის მხატვრულად გამოყენებით ქმნის და ასე კოლუმბიისა თუ ჰარვარდის უნივერსიტეტებშიც მოხვდა. სტუმრები: შოთა საგანელიძე - პროექტი "ვეფხისტყაოსანი", ავტორი, ხელოვანი; მარიამ ტაბახმელაშვილი - პროექტი "ვეფხისტყაოსანი", თანაავტორი, მენეჯერი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
1873 წლის 20 მაისი მოდის ინდუსტრიაში და არამხოლოდ მოდის, ზოგადად წარმოებაში მნიშვნელოვანი თარიღია, რადგან ეს არის დღე, როცა ორი მეწარმის გააზრებულმა პარტნიორობამ საფუძველი ჩაუყარა ყველასთვის ცნობილი და შეიძლება ითქვას, რომ საყვარელი ტანსაცმლის არსებობას. საუბარია ლურჯ ჯინსზე და კომპანია Levi’s-ზე, რომელიც დღეს მსოფლიოს მასშტაბით სანდოობასთან ასოცირდება. ბიზნეს პარტნიორები კი - ლივაი სტრაუსი და ჯეიკობ დევისი არიან, რომლებმაც 20 მაისს - ლურჯი ჯინსის წარმოების პატენტი მიიღეს, ეს დღე კი ოფიციალურად ჯინსების დაბადების დღედ მონიშნეს. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
საინტერესო, გემრიელი და აუცილებელი თემით უნდა გავხსნათ საქმიანი დილას ეს ბლოკი. 18-22 ივნისს, Tbilisi Gastro Week გაიმართა. ფესტივალის ფარგლებში, საქართველოს მსოფლიოში ცნობილი მიშლენის ვარსკვლავის შეფები და კულინარიული ექსპერტები ეწვივნენ. კვირეულმა ექსკლუზიური ვახშმების სერიას და ვორქშოპები გააერთიანა, სადაც თითოეული საღამო მოწვეული შეფისა და ქართველი შეფის მიერ შექმნილ გამორჩეულ კერძებს დაეთმო. წლევანდელი ფესტივალის მთავარი თემა: მდგრადი გასტრონომია იყო. Tbilisi Gastro Week 2025-ის მიზანი საქართველოში მდგრადი გასტრონომიისა და ქართული სამზარეულოს პოპულარიზაცია და განვითარება და მისთვის ეკოლოგიური, სოციალური და ეთიკური მნიშვნელობის მინიჭება იყო. როგორ ჩაიარა კვირეულმა? სტუმარი: ირაკლი ნადარეიშვილი - Tbilisi Gastro Week-ის იდეის ავტორი და ორგანიზატორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ენერგო პრო-ჯორჯია გვაფრთხილებს. არაფერი საშიშროება, უბრალოდ, ყოველწლიური კამპანია დაიწყო სახელწოდებით - იფრთხილე, რომელიც უსაფრთხოების საკითხებს შეეხება და იმ აუცილებელ წესებს, რაც მოსახლეობად და ნებისმიერმა ჩვენგანმა უნდა დავიცვათ. რა უნდა ვიცოდეთ ენერგოინფრასქტუქტურის სიახლოვეს აღმოჩენისას. ზაფხულის სეზონში ვართ და უკვე მესამე წელია ენერგო-პრო ჯორჯია, ამ სეზონზე, აწარმოებს მსგავს კამპანიას, რომელიც მოსახლეობის ინფორმირებას ემსახურება კამპანიის ფარგლებში მომზადდა 8 ვიდეო, რომლებიც კომპანიის სოციალური ქსელით გავრცელდება. სტუმარი: ავთო დვალიშვილი - ,,ენერგო-პრო ჯორჯია ჰოლდინგის" საზოგადოებასთან ურთიერთობის განყოფილების უფროსი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
გლობალური ბაზრები&ინდექსები - Galt & Taggart-ის ყოველკვირეული მიმოხილვა / Global Markets Weekly Update სტუმარი: ნიკა მაზანაშვილი - Galt & Taggart-ის საბროკერო მიმართულების გაყიდვების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
გასული სამუშაო კვირის ბოლოს, პარასკევ დღეს, გალტ & თაგარტმა ელექტროენერგიის სექტორის კონფერენცია გამართა, რომელიც დარგის წამყვანი კომპანიებისა და მარეგულირებელი სტრუქტურების ჩართულობით წარიმართა და 400 მონაწილეს უმასპინძლა. ღონისძიების ფარგლებში გალტ & თაგარტმა წარმოადგინა ახალი კვლევა, რომელიც მიმოიხილავს ელექტროენერგიის გენერაციის, მოხმარებისა და ფასების ტენდენციებს, ექსპორტის შესაძლებლობებს და ყველა იმ ძირითად საკითხს, რაც სექტორში ინვესტირებისას უნდა იყოს გათვალისწინებული. სტუმრები: მარიამ ჩახვაშვილი - Galt & Taggart, სექტორის უფროსი; გიორგი ბერიანიძე - საქართველოს ბანკის კორპორაციული საბანკო მომსახურების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
გასულ კვირას ექსპო ჯორჯიას ტერიტორიაზე პირველად ჩატარდა ლოგისტიკის გამოფენა, სადაც საქართველოში ამ დარგის წარმომადგენელი კომპანიები მონაწილეობდნენ. ერთ-ერთი მათგანი კომპანია "როიალ ექსპრესი" იყო,რომელიც უკვე წლებია მომხმარებლებს გამართულ ლოგისტიკურ მომსახურებას როგორც სახმელეთო, ისე საზღვაო, სარკინიგზო და ავია გადაზიდვების მიმართულებით სთავაზობს. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რა ეკონომიკური შედეგები მოჰყვება მსოფლიოსთვის ჰორმუზის სრუტის ჩაკეტვას? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რომელ ქვეყნებშია ბენზინის ფასი ყველაზე ძვირი/იაფი და სად არის საქართველო? ლიკა მეგუთნიშვილი - BMG, რეპორტიორი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
დაზღვევა შენთან ახლოს - "ჯიპიაი ჰოლდინგი" უფრო და უფრო უახლოვდება მიზანს რომლის მიხედვითაც ყველა ადამიანს, ჰქონდეს შესაძლებლობა მიიღოს სადაზღვევო მომსახურება მასთან ახლოს მდებარე ლოკაციაზე. კომპანიამ გუშინ, ახალი გაყიდვებია ოფისი გახსნა. ჯიპიას ფილიალი გლდანში, მარატ ნოზაძის ქუჩაზე გაიხსნა. გახსნის ღონისძიებას ვენის სადაზღვევო ჯგუფის აქციონერების ესწრებოდნენ. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
კომპანია ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერმა საზოგადოებას 2025 წლის პირველი ნახევრის საქმიანობის შედეგები წარუდგინა. ღონისძიების ფარგლებში მიმდინარე წელს განსახორციელებელი ინვესტიციების მოცულობაზე, გამოწვევებზე, სამოქმედო გეგმებსა და განახლებულ საკომუნიკაციო სერვისებზე ისაუბრეს. პრეზენტაციას ჯივიპის მენეჯმენტთან ერთად სემეკის, მერიისა და მედიის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. რა შესრულდა წლის 6 თვეში და როგორია გეგმები დარჩენილ პერიოდში? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
23 ივნისს სასტუმრო ბილტმორ თბილისმა მასშტაბურ საფეხბურთო ფორუმს “Mind Game, ფეხბურთი გონების თამაში” უმასპინძლა. სამდღიანი ღონისძიება პანელურ დისკუსიებს, პრეზენტაციებსა და დამოუკიდებელ ლექციებს მოიცავს. ფორუმი გიორგი ქოჩორაშვილისა და საფეხბურთო სააგენტოს “OT Sportmanagement”-ის მიერაა ორგანიზებული, მისი მიზანი საქართველოში, პროფესიულ ფეხბურთში თანამედროვე ცოდნის დანერგვაა. ღონისძიების ფარგლებში განხილული საკითხები, თანაბრად სასარგებლო იქნება ახალგაზრდა და პროფესიონალი ფეხბურთელებისთვის, მწვრთნელების, ფიზ. მომზადების მწვრთნელების, ნუტრიციოლოგების, სპორტის მეცნიერების, სპორტული მენეჯერებისა და სპორტსმენების მშობლებისათვის. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
არიზონის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მხარდაჭერით, აღმოსავლეთ-დასავლეთ უნივერსიტეტი ASU-Cintana-ს ალიანსს უერთდება. როგორც აღმოსავლეთ-დასავლეთ უნივერსიტეტში აცხადებენ, ამ ნაბიჯით იმ პროგრესული უნივერსიტეტების გლობალურ ქსელს უერთდებიან, რომელთა მიზანიც მაღალხარისხიანი, გლობალურად აქტუალური, სწრაფად ცვალებადი სამყაროს მოთხოვნების შესაბამისი განათლების მიწოდებაა.სხვათა შორის, ქართული აღმოსავლეთ-დასავლეთ უნივერსიტეტის გარდა, ასუ სინტანასთან თანამშრომლობენ,მსოფლიოს ისეთი წამყვანი კომპანიები არიან როგორიცაა სტარბაქსი, ადიდასი, მაიო კლინიკი. ისიც მინდა იცოდეთ, რომ სინტანას მისიაა დაეხმაროს მსოფლიოს უნივერსიტეტებს აამაღლონ აკადემიური ხარისხი რათა სტუდენტებმა სწორედ ის განათლება მიიღონ რაც სჭირდებათ და დაიმსახურეს. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia