ხამიყურის დაფნაზე მოთხოვნა დღითი-დღე იზრდება
ხამიყურის დაფნით მსოფლიოს მრავალი ქვეყანა მარაგდება.ხანისყურის დაფნის საწარმო მამუკა ბუკიას უკვე წლებია აქვს და როგორც თვითონ ამბობს ყოველი ქვეყანა განსხვავებული მოთხოვნით ხასიათდება, თუმცა ყველა მათგანი დაფნის მაღალ ხარისხის ითხოვს.ფერმერმა წარმოება აგროწარმოების ხელშეყობის პროგრამის ფარგლებში განავითარა. 04.07.2018
უწესდებათ თუ არა კაფე-ბარებს დამატებითი გადასახადები?
169 ნახვა ივლისი 4, 2018
თბილისში მდებარე კაფე-ბარების საინიციატივო ჯგუფი, კაფეებისთვის ახალი გადასახადების დაწესებასთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს. როგორც მათ მიერ სოციალურ მედიაში გავრცელებულ ინფორმაციაშია აღნიშნული, მერიის ზედახმედველობის სამსახურის წარმომადგენლები სეზონურად გარე პერიმეტრზე დადგმულ მაგიდებსა და სკამებზე კაფე-ბარების მეპატრონეებს დამატებით იჯარის გადასახადს სთხოვენ. 04.07.2018
"პურის ზეიმი"
142 ნახვა ივლისი 4, 2018
საქართველოს ფერმერთა ასოციაციის თავმჯდომარე დღეს “პურის ზეიმის” ამბებს მოგვიყვება. სტუმარი: სტუმარი: ნინო ზამბახიძე - "საქართველოს ფერმერთა ასოციაცია", თავმჯდომარე; გიორგი ალადაშვილი - "რუისპირის ბიოდინამიური მეურნეობა", დამფუძნებელი 04.07.2018
201 ნახვა ივლისი 4, 2018
ევროკავშირი ალბანეთთან და მაკედონიასთან ამ ქვეყნების ევროკავშირში გაწევრიანების შესახებ მოლაპარაკებებს 2019 წლის ივნისში დაიწყებს. ეს ამბავი ევროკავშირის საბჭოში, ევროკავშირის წევრი ქვეყნების შს მინისტრების სხდომის დამთავრების შემდეგ გაირკვა. ამჟამად ევროკავშირში გაწევრიანების კანდიდატები არიან სერბეთი, მონტენეგრო, თურქეთი, ალბანეთი და მაკედონია. ბრიუსელი ჯერ არ ასახელებს ამ ქვეყნების ევროკავშირში გაწევრიანების ზუსტ ვადებს, თუმცა ფაქტია ევროპის დედაქალაქში გააქტიურდნენ. სტუმარი: ალექსი პეტრიაშვილი, BMG-ის პოლიტიკური მიმომხილველი 04.07.2018
WORLD CUP 2018-ის სპონსორები!