სამედიცინო ტურიზმის პერსპექტივა
274 ნახვა დეკემბერი 30, 2019
სამედიცინო ტურიზმის მიზნით საკუთარი ქვეყნიდან საზღვარგარეთ ათასობით მოქალაქე მიემგზავრება. ისინი შესაბამისი ქვეყნის ძიებისას ითვალისწინებენ საუკეთესო ფასს, ლამაზ, საინტერესო და ეგზოტიკურ ადგილებს, თუმცა თითოეული მათგანისთვის მთავარ კითხვად რჩება, რამდენად სანდოა სამედიცინო მომსახურების მომწოდებელი კომპანია, რომელიც პაციენტებს საუკეთესო ხარისხის სამედიცინო მომსახურებას სთავაზობს. სწორედ ამიტომ, იმ ორგანიზაციების ცნობადობის ამაღლება, რომლებიც ადამიანების ჯანმრთელობისთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვან საქმიანობას აწარმოებს, სამედიცინო ტურიზმის ახალ გამოწვევას წარმოადგენს. ერთ-ერთი ასეთი კომპანია სწორედ ევექსის ჰოსპიტლებია, რომელიც აერთიანებს რეფერალურ და სპეციალიზებულ ჰოსპიტლებს საქართველოს მასშტაბით და აკმაყოფილებს მსოფლიო დონის ჯანდაცვას ხელმისაწვდომ ფასად. ერთ ერთი ჯგუფი ევქსია, სადაც სამედიცინო ტურიზმის მიმართულების განვითარება სულ რაღაც სამი წლის წინ დაიწყო და წლევანდელ მონაგარში თავისუფლად შეგვიძლია ვთქვათ, რომ საამაყო ამბებს შორის საერტაშორისო მედიის ყურადღება და CNN-ის, Daily Herald, ABC6, Financial Content, Today in Finance-ის რეპორტაჟებიც ხვდება. საკმაოდ დიდი ალბათობით ეს მხოლოდ დასაწყისი უნდა იყოს, ჯგუფი ამ მიმართულების პოტენციალის ათვისებისთვის სერიოზულ სამუშაოებს ატარებს და არც მომავალში აპირებენ ტემპის დაგდებას. სტუმარი: გიორგი მინდიაშვილი - „ევექსი ჰოსპიტლების“ დირექტორი; #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia