TOP-10 უმსხვილესი აუდიტორული კომპანია მსოფლიოში
44 ნახვა ოქტომბერი 1, 2025
მსოფლიო აუდიტორული ბაზარი, რომელიც 200 მილიარდ დოლარს აჭარბებს და 2026 წლისთვის 280 მილიარდ დოლარს გადააჭარბებს, გლობალური გიგანტებით არის დომინირებული. ლიდერი ბრიტანული "დელოიტია", 59.3 მილიარდი დოლარის შემოსავლითა და 412 000 დასაქმებულით, რომელსაც მოსდევს "ფრაის ვოთერ ჰაუს ქუფერსი" და "ერნსთ ანდ იანგი". შემდეგი პოზიციები დაიკავეს ნიდერლანდურმა "ქეიფიემჯიმ", ბელგიურმა "ბიდიო გლობალმა" და ბრიტანულმა ფირმებმა "ერესემი", "გრანთ თორნთონი", "ბეიქერ თილი", ამერიკული "ქროუ" და "ნექსია", რომლებიც ერთად მსოფლიოს 150-ზე მეტ ქვეყანაში ოპერირებენ და ასობით ათას ადამიანს ასაქმებენ, ბაზარს კი ინოვაციებისა და ტექნოლოგიური განვითარებით ხელმძღვანელობენ. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
14:27
“BDO საქართველო” 25 წლისაა!
46 ნახვა ოქტომბერი 1, 2025
BDO საქართველო, საერთაშორისო სტანდარტებზე დაფუძნებული პროფესიული მომსახურების კომპანია, წელს მნიშვნელოვან იუბილეს აღნიშნავს. 25 წელი მუდმივი ზრდის, ცვლილებების, გამოწვევებისა და წარმატების ისტორიაა. ისტორია, რომელიც არამხოლოდ ბიზნესით, არამედ პარტნიორობით, ადამიანური ურთიერთობებით და ნდობით იქმნება. დღეს სწორედ ამ გზაზე ვისაუბრებთ: როგორ ჩამოყალიბდა BDO როგორც ერთ-ერთი ლიდერი კომპანია ქართულ ბაზარზე, როგორ ვითარდებოდა წლების განმავლობაში და როგორ ხედავს საკუთარ როლს ქვეყნისა და რეგიონის ეკონომიკურ განვითარებაში. სტუმრები: ზურაბ ლალაზაშვილი - BDO საქართველოს მმართველი პარტნიორი; მაია ხაჩიძე - BDO-ს პარტნიორი და ბიზნეს კონსულტაციების მიმართულების ხელმძღვანელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ყველაზე ინოვაციური ეკონომიკების რეიტინგი - სად არის საქართველო?
38 ნახვა ოქტომბერი 1, 2025
2025 წელს ინოვაციური ეკონომიკების გლობალურ რეიტინგში შვეიცარია კვლავ ლიდერობს, მას მოსდევს შვედეთი და აშშ, ხოლო ჩინეთი პირველად შეჭრა ათეულში, გერმანია კი მე-11 ადგილზეა. კვლევა აჩვენებს, რომ ევროპული ქვეყნები კვლავ მძლავრად არიან წარმოდგენილი, თუმცა განვითარებადმა ეკონომიკებმა – ჩინეთმა, ინდოეთმა, თურქეთმა და ვიეტნამმა – სწრაფი პროგრესი შეინიშნება, განსაკუთრებით კვლევაში და ინოვაციებში ინვესტიციების კუთხით. ტექნოლოგიური პროგრესი აქტიურია ყველა სფეროში – 5G, რობოტიკა, ელექტრომობილები და სუფთა ენერგია ფართოდ ვრცელდება, ხოლო საქართველო რეიტინგში 57-ე ადგილს იკავებს, რაც ქვეყნისთვის საუკეთესო მაჩვენებელია ბოლო წლებში. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
12:39
თიბისი კაპიტალის ახალი სავაჭრო პლატფორმა - TBC Capital Trader - როგორ მუშაობს?
თიბისი კაპიტალმა ახალი სავაჭრო პლატფორმა - TBC Capital Trader - წარადგინა. ონლაინ პლატფორმა ინვესტორებს ვაჭრობის სრულიად ახალ გამოცდილებას სთავაზობს - 37 საფონდო ბირჟაზე, 5,000-ზე მეტი ფინანსური ინსტრუმენტით. სტუმარი: ბაქარ მარუაშვილი - “თიბისი კაპიტალი” საბროკერო მიმართულების ვიცე პრეზიდენტი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
როგორ იქცა კორეული კოსმეტიკა გლობალურ ფენომენად
მაშინ, როცა სილამაზის ინდუსტრია ყოველდღიურად იცვლება და ახალ სტანდარტებს ადგენს, კორეული კოსმეტიკა, იგივე K-beauty გლობალურ ბაზარზე ლიდერის პოზიციებს ინარჩუნებს. ინოვაციური ფორმულები, ბუნებრივი ინგრედიენტები, ფერადი შეფუთვები და უნაკლო კანი, ეს ყველაფერი კორეიდან მოდის. როგორ მოახერხა ერთმა ქვეყანამ სილამაზის სტანდარტების გარდაქმნა და რატომ ენდობა მას მილიონობით ადამიანი მსოფლიოში? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia