ადვოკატთა ასოციაციის არჩევნები - სიფა-ს ხედვა
28 ნახვა დეკემბერი 5, 2025
ერთ კვირაზე ოდნავ მეტი რჩება ადვოკატთა ასოციაციის არჩევნებამდე. BMG ყურადღებით აკვირდება ამ არჩევნებს და დღესაც, ამ ბლოკში შემოგთავაზებთ იმ ხედვებს, რაც სიფა–ს – საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის კანდიდატებს აქვთ. ასეთი გადაწყვეტილება მიიღო სიფა–მ: 2025 წლის საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის არჩევნებში ერთვება და საბჭოებსა და კომისიებში 19 კანდიდატს წარადგენს. როგორც თავად ამბობენ, სიფას მიზანია შეიქმნას გარემო, სადაც გადაწყვეტილებები მიიღება გამჭვირვალედ, პროფესიონალების მიერ, კოლეგიურად და არა ერთპიროვნულად. 4 სისტემური მიმართულების განვითარებით აპირებენ ამას – სამართლიანი გარემო - მხარეთა რეალური თანასწორობა სასამართლოში; ასოციაციის სისტემური ცვლილება - კოლეგიური მართვა ერთპიროვნულის ნაცვლად; ახალი თაობა - რეალური დასაქმების პლატფორმა ახალგაზრდებისთვის და ადვოკატის დაცვა - ეთიკის მაღალი სტანდარტი, როგორც ადვოკატთა ფარი. სტუმრები: ირაკლი გაფრინდაშვილი - ეთიკის საბჭოს წევრობის კანდიდატი, სიფა-ს გუნდი ჟანა ჩიქოვანი - ეთიკის საბჭოს წევრობის კანდიდატი, სიფა-ს გუნდი #საქმიანიდილა-ს #ანალიტიკა ელენე კვანჭილაშვილთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia