ლიბერალური თუ ცენტრალიზებული ეკონომიკა – ცვლის თუ არა სისტემას 'ოცნება'? სტუმარი: ივა ჭყონია - დისტრიბუტორთა ბიზნეს ასოციაციის ექს-ხელმძღვანელი #ანალიტიკა ელენე კვანჭილაშვილთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
უმაღლესი განათლება თუ უმაღლესი კონტროლი – რის მიღწევა სურს 'ოცნებას'? სტუმარი: თეა ქარჩავა - თსუ, პროფესორი #ანალიტიკა ელენე კვანჭილაშვილთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ცვლილებები კანონში იურიდიული დახმარების შესახებ – მიზანი & შედეგი სტუმარი: ზაზა ხატიაშვილი - იურისტი, ადვოკატთა ასოციაციის ყოფილი თავმჯდომარე #ანალიტიკა ელენე კვანჭილაშვილთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
უმაღლესი სტანდარტი თუ უმაღლესი კონტროლი – რის მიღწევა სურს 'ოცნებას'? - ელენე კვანჭილაშვილის პროლოგი
პოლიტიკური & ეკონომიკური კორუფცია – რას (არ) ებრძვის 'ოცნება'? სტუმრები: ქეთი ენუქიძე - Stop Corruption - შეაჩერე კორუფცია, დამფუძნებელი სანდრო ქევხიშვილი - საერთაშორისო გამჭვირვალობა-საქართველო, ანტიკორუფციული გუნდის უფროსი ანალიტიკოსი ნიკოლოზ შურღაია - ფინანსისტი; ბიზნესის მრჩეველი #ანალიტიკა ელენე კვანჭილაშვილთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
"ფასები უნდა შემცირდეს" - ეს არის ქართული ოცნების იმპერატიული მოთხოვნა - იმდენად, რომ საკითხს პირდაპირ სუს-ი იკვლევს. რა ჩანს 2026-ში დისტრიბუტორებისთვის და როგორი იყო 2025 ამ ბიზნესისთვის? სტუმარი:ლაშა რიჟამაძე - საქართველოს დისტრიბუტორთა ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
დაუსრულებელი ევროპული რეფორმების, როგორც გამოჩნდა - დიდი კორუფციის და როგორც სექტორი თავად ამბობს, სახელმწიფო დონეზე, ბოლო პერიოდში, გადაწყვეტილების მიმღებებთან მნიშვნელოვნად გაუმჯობესებული კომუნიკაციის სექტორი - საქართველოსთვის სტრატეგიული მნიშვნელობის და ერთ-ერთი პირველი, სადაც კი საქართველოს ჰაბის ფუნქცია გამოკვეთილა. ➡️ სტუმარი: მაია მელიქიძე - GREDA-ს აღმასრულებელი დირექტორი; #ანალიტიკა ელენე კვანჭილაშვილთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
როგორი წელი ჰქონდათ საქართველოში ბანკებს და რით აზღვევენ, შენელებული ეკონომიკის ფონზე იმ ძირითად მაჩვენებლებს, რომლებიც საერთაშორისო ინვესტორებისთვის მაღალი ეკონომიკური ზრდის პირობებში იმდენად მიმზიდველი იყო, რომ როგორც ფიტჩ რეიტინგსის ბანკების განყოფილების უფროსმა გვითხრა ექსკლუზიურ ინტერვიუში - პოლიტიკური რისკები ინვესტორებისთვის სრულად დაკომპენსირდა. სტუმარი: ალეკო ძნელაძე -საქართველოს საბანკო ასოციაცია, პრეზიდენტი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ერთ კვირაზე ოდნავ მეტი რჩება ადვოკატთა ასოციაციის არჩევნებამდე. BMG ყურადღებით აკვირდება ამ არჩევნებს და დღესაც, ამ ბლოკში შემოგთავაზებთ იმ ხედვებს, რაც სიფა–ს – საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის კანდიდატებს აქვთ. ასეთი გადაწყვეტილება მიიღო სიფა–მ: 2025 წლის საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის არჩევნებში ერთვება და საბჭოებსა და კომისიებში 19 კანდიდატს წარადგენს. როგორც თავად ამბობენ, სიფას მიზანია შეიქმნას გარემო, სადაც გადაწყვეტილებები მიიღება გამჭვირვალედ, პროფესიონალების მიერ, კოლეგიურად და არა ერთპიროვნულად. 4 სისტემური მიმართულების განვითარებით აპირებენ ამას – სამართლიანი გარემო - მხარეთა რეალური თანასწორობა სასამართლოში; ასოციაციის სისტემური ცვლილება - კოლეგიური მართვა ერთპიროვნულის ნაცვლად; ახალი თაობა - რეალური დასაქმების პლატფორმა ახალგაზრდებისთვის და ადვოკატის დაცვა - ეთიკის მაღალი სტანდარტი, როგორც ადვოკატთა ფარი. სტუმრები: ირაკლი გაფრინდაშვილი - ეთიკის საბჭოს წევრობის კანდიდატი, სიფა-ს გუნდი ჟანა ჩიქოვანი - ეთიკის საბჭოს წევრობის კანდიდატი, სიფა-ს გუნდი #საქმიანიდილა-ს #ანალიტიკა ელენე კვანჭილაშვილთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia