"მანჯისთან" დამფუძნებელი: “შესაძლოა ერთ-ერთი ფილიალი დავკეტოთ” - მორიგი ღია წერილი მთავრობას
2 382 ნახვა დეკემბერი 3, 2019
განვიხილავთ იმას რომ ერთ-ერთი ფილიალი დავკეტოთ და მეორე ვამუშაოთ, რომ ეს კრიზისი გადავლახოთ - ამის შესახებ სწრაფი კვების ობიექტის "მანჯისთან" დამფუძნებელმა გიორგი მანჯავიძემ ბი ემ ჯისთან განაცხადა. როგორც ის ამბობს, რთულია ქვეყანაში ბიზნესი განავითარო, რადგან მცირე ბიზნესს არსებული გადასახადები მძიმედ აწევს. მანჯავიძე სხვა კვების ობიექტების დამფუძნებლებთან ერთად გეგმავს ბიზნესომბუდსმენს და საქართველოს მთავრობას ღია წერილით მიმართოს, რათა მცირე ბიზნესსუბიექტებს დღგ-ს გადასახადის გადახდისას საშეღავათო პერიოდი ჰქონდეთ. გიორგი მანჯავიძე - "მანჯისთან" დამფუძნებელი
რეფორმა ენერგეტიკაში - რა გავლენა ექნება ტარიფებზე ახალ კანონებს ენერგეტიკაში?
428 ნახვა დეკემბერი 3, 2019
ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების შესახებ, ასევე განახლებადი ენერგიების ათვისების ხელშეწყობასთან დაკავშირებული კანონპროექტების საკომიტეტო განხილვა პარლამენტში დასრულდა. ამის შემდეგ მათი კენჭისყრა პლენარულ სესიაზე მოხდება და კანონები ძალაში შევა. დეპუტატები და ეკონომიკის მინისტრის მოადგილე აცხადებენ, რომ ყველა კრიტიკული საკითხი, რაც საკანონმდებლო ცვლილებებს ეხება, დარგის წარმომადგენლებთან შეთანხმებულია, თუმცა როგორც ირკვევა, ახალი კანონების ტარიფებზე შესაძლო გავლენა განხილვის მთავარ თემად რჩება.
ახალგაზრდა ექიმები და სტუდენტები: შეჩერდეს საქართველოს მთავრობის 520-ე დადგენილება!
416 ნახვა დეკემბერი 3, 2019
ახალგაზრდა ექიმები და სტუდენტები: შეჩერდეს საქართველოს მთავრობის 520-ე დადგენილება! სტუმარი: მარიამ ჯაში - პეტიციის ავტორი
ინტერვიუ ლაშა პაპაშვილთან - “მთავრობა არ უნდა ჩაიკეტოს”
316 ნახვა დეკემბერი 3, 2019
“მთავრობა პიროვნულამდე არ უნდა დავიდეს და ეს პოლიტიკური სიტვაცია მათი მოსაგვარებელია” - განცხადება საქმის კურსთან ბიზნესმენმა ლაშა პაპაშვილმა გააკეთა.