520-ე დადგენილება - სამედიცინო სექტორი ეკატერინე ტიკარაძეს კიდევ ერთხელ მიმართავს
589 ნახვა დეკემბერი 11, 2019
სამედიცინო სექტორი 520-ე დადგენილების თაობაზე ეკატერინე ტიკარაძეს კიდევ ერთხელ მიმართავს. მათი განმარტებით, მათ უკვე შეასრულეს გიორგი გახარიას დავალება სამუშაო ჯგუფის შექმნასთან დაკავშირებით და ამჯერად ისინი ჯანდაცვის სამინისტროს ელოდებიან . “გთხოვთ, დაგვინიშნოთ შეხვედრების დრო სამუშაო ჯგუფისთვის“, - წერია განცხადებაში. სტუმარი: ვახტანგ კალოიანი - ანესთეზიოლოგიისა და კრიტიკული მედიცინის ასოციაციის დამფუძნებელი #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
როგორ უნდა მოაგროვოს და მართოს ბიზნესმა საკუთარი სპეციფიკური ნარჩენი?
414 ნახვა დეკემბერი 11, 2019
როგორ მართავს საქართველო ნარჩენებს? რამდენად იცავს კანონს და რა პრობლემებია დღეს ნარჩენების მართვის მიმართულებით საქართველოში. საქმის კურსმა ეს საკითხი იმ რეგულაციების ფონზე მოიკითხა, რომელიც ძალაში სულ რამდენიმე დღეში უნდა შევიდეს. მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულება წესით დეკემბრის ბოლომდე უნდა ამოქმედდეს, ვადებმა ისედაც გადაიწია, თუმცა, კანონქვემდებარე აქტები ჯერ დამტკიცებული არ არის. სწორედ ამ დოჯუმენტებმა უნდა განსაზღვროს, როგორ უნდა მოაგროვოს და მართოს ბიზნესმა საკუთარი სპეციფიკური ნარჩენი. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რაზე შეთანხმდა მერია თბილისის მირკოავტობუსთან?
340 ნახვა დეკემბერი 11, 2019
მერიის მიერ შესყიდული მიკროავტობუსების გამოსყიდვა მოხდება იმ შემთხვევაში, თუკი კომპანიას ფინანსური გაუმჯობესება ექნება, - ასე განმარტავენ კომპანია „თბილისის მიკროავტობუსში“ დედაქალაქის მერიის გადაწყვეტილებას, 300 მიკროავტობუსის შეძენასთან დაკავშირებით.როგორც კომპანია "თბილისის მიკროავტობუსის" გენერალურმა დირექტორმა დავით ასანიძემ განაცხადა, გამორიცხული არ არის, დანარჩენი მიკროავტობუსებიც ჩანაცვლდეს. როგორ პასუხობენ მერიის გადაწყვეტილებას თბილისის მიკროავტობუსში? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia