რა ეტაპზეა წყალტუბოს რეაბილიტაცია? - “ფონდი ქართუს” პასუხები
423 ნახვა ოქტომბერი 6, 2020
მას შემდეგ რაც საზოგადოებისთვის ცნობილი გახდა იმის შესახებ რომ "ქართუ ფონდი" სრულად დააფინანსებს იპოდრომის ტერიტორიაზე ცენტრალური პარკის მშენებლობას და ის თბილისის მუნიციპალიტეტს გადაეცემა, bmg-იმ გადაწყვიტა ქართუ ფონდის სხვა პროექტებიც მოეკითხა, რა ხდება წყალტუბოს აღორძინების პროექტზე, რომელიც ბიძინა ივანიშვილმა ზუსტად ერთი წლის წინ დაანონსა, როდის დაიწყება აღნიშნული ტერიტორიაზე სარეაბილიტაციო სამუშაოები? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
რა პერსპექტივა აქვს უძრავი ქონების ბაზარს პანდემიის პირობებში?
622 ნახვა ოქტომბერი 6, 2020
Colliers International Georgia-მ 2018-2019 წლების უძრავი ქონების ბაზრის მიმოხილვა გამოაქვეყნა. კვლევა მოიცავს სასტუმროების, საცხოვრებელი, საოფისე, კომერციული, ინდუსტრიულ -ლოჯისტიკური, საკონფერენციო-საგამოფენო, სპორტისა და გასართობ სექტორებს. აღნიშნული კვლევის მიზანია დაგვეხმაროს იმის პროგნოზირებაში თუ როდის და რა ნიშნულს შეიძლება დაუბრუნდეს უძრავი ქონების ინდუსტრია პანდემიის დაძლევის შემდეგ. რა გველოდება ბაზრის მიმდინარე რყევების პირობებში? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
3:01
#Covid19 - ყოფნის თუ არა საქართველოს საავადმყოფოებში საწოლების რაოდენობა?
360 ნახვა ოქტომბერი 6, 2020
მთავრობა 48 მილიონ ლარად "საწოლფონდს" დაიქირავებს. განაცხადში ჯანდაცვის სამინისტროს სოციალური მომსახურების სააგენტო უთითებს, რომ ქვეყანაში მოსალოდნელი ინფიცირების მაჩვენებელი გასცდა იმ რესურსს, რომელიც ამჟამად ქვეყანაში მოქმედ დაწესებულებებშია, შესაბამისად უნდა განხორციელდეს გადაუდებელი შესყიდვა. ამ "საწოლფონდს" სოციალური მომსახურების სააგენტო ქვეყანაში მოქმედი სამედიცინო დაწესებულებიდან დაიქირავებს. რა ოდენობის საწოლებია ახლა და რას ემსახურება დამატებითი ადგილების დარეზერვება? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia