მარნეულში ახალი სკოლა „მომავალი“ გაიხსნა
420 ნახვა ოქტომბერი 29, 2018
მარნეულში ახალი სკოლა „მომავალი“ გაიხსნა. ახალი სკოლის გახსნა საკმაოდ წარმომადგენლობითი იყო, მიხეილ ბატიაშვილი, თამაზ ნავერიანი, ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებული- გუბერნატორი შოთა რეხვიაშვილი, მარნეულის მუნიციპალიტეტის მერის მოვალეობის შემსრულებელი ზაურ ტაბატაძე, საკრებულოს თავმჯდომარე ამირან გიორგაძე, აზერბაიჯანის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი დურსუნ ჰასანოვი, საქართველოში ბულგარეთის რესპუბლიკის ელჩი დესისლავა ივანოვა. ახლადგახსნილ სკოლაში მოწყობილია თანამედროვე ინფრასტრუქტურა და შესაბამება თანამედროვე საერთაშორის სტანდარტებს. სკოლა „მომავალი“ შპს საერთაშორისო საგანმანათლებლო ცენტრის მიერ არის დაფუძნებული და მიზნად ზოგადსაგანმანათლებლო სწავლების სამივე საფეხურზე თანამედროვე, მაღალი აკადემიური სტანდარტის სასწავლო-სააღმზრდელო გარემოს შექმნას და მრავალეთნიკური ქართული სახელმწიფოს აღმშენებლობაში ეფექტური ინტეგრირებისთვის მოტივირებული ახალგაზრდების აღზრდას ისახავს. როგორ უნდა მიაღწიონ ამ შედეგს ? სტუმრები: თეონა კირკიტაშვილი - სკოლა "მომავალი", თანადამფუძნებელი; თამარ პაიჭაძე - სკოლა "მომავალი", თანადამფუძნებელი