თბილისმა სტუმარმასპინძლობის გლობალურ ღონისძიებას - Hospitality Investment Forum 2026-ს უმასპინძლა. ფორუმს სტუმარმასპინძლობის სექტორის წამყვანი მოთამაშეები, ადგილობრივი და საერთაშორისო დეველოპერები, ინვესტორები, ფინანსური ინსტიტუტები და ტურიზმის ინდუსტრიის ექსპერტები ესწრებოდნენ. ღონისძიების წარმდგენი იყო სამშენებლო დეველოპერული კომპანია “ალიანს ჯგუფი.”
სპიკერებმა მონაწილეებს გლობალური ბაზრის ტენდენციები, საერთაშორისო გამოცდილება, ოპერაციული მართვის თანამედროვე მოდელები და წარმატებული პროექტების პრაქტიკული მაგალითები გაუზიარეს. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო სწრაფად მზარდი ბაზრების შესაძლებლობებს, საინვესტიციო რისკების მართვასა და რეგიონული პარტნიორობების გაძლიერებას.
ღონისძიება ახალი სასტუმრო პროექტების განვითარებაზე, კურორტებისა და მრავალფუნქციური უძრავი ქონების მიმართულებებზე, სტრატეგიული ინვესტიციების მოზიდვასა და მდგრადი სტანდარტების დანერგვაზე იყო ფოკუსირებული.
მნიშვნელოვანი, რომ ფორუმი ექვს ქვეყანაში ტარდება, ეს არის საქართველო, სომხეთი, ყაზახეთი, უზბეკეთი, კვიპროსი და ალბანეთი.
Hospitality Investment Forum-ის დამფუძნებელია საერთაშორისო დეველოპერული კომპანია stone development, რომელიც საინვესტიციო პროექტებს ახორციელებს უძრავი ქონებისა და სტუმარმასპინძლობის სექტორში.
როგორ ჩაიარა შეხვედრამ და რა გვჭირდება რეგიონში პოზიციონირებისთვის?
სტუმრები: ვალერი ჩეხერია - საკონსულტაციო კომპანია Salt Projects-ი დამფუძნებელი და გენერალური დირექტორი;
ლევან ბერულავა - საკონსულტაციო კომპანია Salt Projects-ი დამფუძნებელი და გენერალური დირექტორი;
სოსო ბერიძე - LSG Solutions, დამფუძნებელი, CEO;
შალვა ალავერდაშვილი - სასტუმროების ფედერაცია, დამფუძნებელი;